Top Employer 2019 to pracodawca, który oferuje nie tylko dobre wynagrodzenie, benefity pozapłacowe, lecz także przyjazną kulturę organizacyjną.

W 2019 roku Top Employers Institute przyznał tytuł Top Employer 1554 organizacjom w 118 krajach na świecie. Polska znalazła się na dziewiątym miejscu pod względem liczby certyfikowanych organizacji na świecie.

W 10., jubileuszowej edycji programu Top Employers Polska rekordowa liczba organizacji uzyskała certyfikat, udowadniając tym samym, że jest pracodawcą z wyboru. 56 pracodawców dba o doskonałe warunki pracy, stawia na rozwój i bezpieczeństwo swoich pracowników.
Wśród laureatów są trzy organizacje, które są z nami od 10 lat, 21 firm nieprzerwanie od minimum pięciu lat przystępuje corocznie do weryfikacji swoich strategii i polityk HR, zaś 10 organizacji to nowi uczestnicy.

5 proc. wszystkich organizacji działa na rynku krajowym, 21 proc. na poziomie międzynarodowym, zaś najwięcej, bo aż 73 proc., to organizacje globalne. Każdy z laureatów prowadzi działalność średnio w 73 krajach i zatrudnia na całym świecie średnio ponad 98 tys. pełnoetatowych pracowników, z czego w Polsce średnio 3,8 tys. W stosunku do roku ubiegłego nieznacznie wzrosła w Polsce liczba osób zatrudnionych na najwyższych stanowiskach w organizacjach (o 0,17 proc.) oraz kadry menedżerskiej (wzrost o 0,94 proc.), nieznacznie spadło zatrudnienie pracowników fizycznych (0,92 proc). Najsilniej w tegorocznym badaniu reprezentowane były branże produkcyjna (20 proc.) i farmaceutyczna (18 proc.).
Niezmienna pozostaje pierwsza trójka priorytetów organizacji, zmienia się tylko kolejność. W tym roku głównym priorytetem jest zmiana kultury organizacyjnej, zaangażowanie pracowników, zaś na trzecim miejscu znalazła się strategia rozwoju talentów (w ubiegłym roku na pierwszym).