Rozporządzenie „escaperoomowe” gotowe. Nowe obowiązki dla prowadzących pokoje zagadek

autor: Patryk Słowik10.01.2019, 08:05; Aktualizacja: 10.01.2019, 08:10
escape room Koszalin

Escape room w Koszalinieźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Cezary Aszkielowicz Agencja Gazeta

Wymóg przeprowadzenia praktycznego sprawdzenia organizacji ewakuacji ludności przed rozpoczęciem działalności oraz konieczność aktualizacji takich testów co najmniej raz na dwa lata.

Do tego bieżące weryfikowanie spełniania wymagań ochrony przeciwpożarowej. To nowe wymogi, które zostaną nałożone na przedsiębiorców prowadzących escape roomy. Przewidziane są w projekcie rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji zmieniającym rozporządzenie w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Projekt definiuje, czym jest prowadzenie escape roomu. Jest to „działalność gospodarcza o charakterze rozrywkowym, polegająca na organizowaniu gier lub zabaw, w trakcie których uczestnicy uwalniają się z zamkniętej przestrzeni lub w inny sposób ograniczona jest możliwość przemieszczania się tych uczestników, wskutek czego ograniczona jest możliwość ich ewakuacji”.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • sn(2019-01-10 10:40) Zgłoś naruszenie 10

    Konieczna ewidencja i kontrola bieżąca przez upr. organy tych lokali oraz wiedza decydentów przy wystawianiu decyzji zezwalającej na użytkowanie takich lokali . Szkolenie obowiązkowe z przepisów ppoż i BHP (nie fikcyjne internetowe jak oferowano z użyciem sprzętu ppoż. i znajomością instrukcji bezpieczeństwa obiektu -ewakuacji i ratownictwa ) . Przed otwarciem lokalu powinien mieć zgłaszający operat ppożarowy z warunkami bud.pożarowymi- ratownictwem i ewakuacją,oznakowaną siecią HP na rzucie kondygnacji i planie sytuacyjnym przy drogach pożarowych obiektu, sprzętu ppoż. w budynku . W większych lokalach konieczna procedura zmiana przeznaczenia i warunki bud.poż., BHP ,hig. sanit. itp.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane