statystyki

Firmy zapłacą wysoką cenę za kataklizmy z ostatnich lat. Ceny polis skoczyły w górę

autor: Regina Skibińska08.01.2019, 08:27; Aktualizacja: 08.01.2019, 08:50
Jak podaje Aleksandra Koczergo-Kraszewska z firmy brokerskiej Marsh, podwyżki dotyczą głównie tych podmiotów, z którymi wiąże się duże ryzyko i które likwidowały już szkody – tu stawki idą w górę minimum o 10 proc.

Jak podaje Aleksandra Koczergo-Kraszewska z firmy brokerskiej Marsh, podwyżki dotyczą głównie tych podmiotów, z którymi wiąże się duże ryzyko i które likwidowały już szkody – tu stawki idą w górę minimum o 10 proc.źródło: ShutterStock

Jeśli przedsiębiorstwo poniosło szkody spowodowane klęskami żywiołowymi albo pożarem lub działa w ryzykownej branży, musi się liczyć ze wzrostem stawek za OC i ochronę majątku.

Przedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi zarówno zagrożeń wiążących się z prowadzoną działalnością, jak i tego, że szkód mogą doznać także na skutek zdarzeń losowych, takich jak pożar, huragan czy powódź. Wyciągnęli wnioski ze skutków burz i nawałnic, które w przeszły przez Polskę w drugiej połowie 2017 r. i zaczęli na większą skalę się ubezpieczać, co jest dobrą informacją. Gorsza to ta, że towarzystwa zaczęły podnosić stawki w polisach chroniących majątek firm przed skutkami szkód wyrządzonych przez żywioły.

Jak podaje Aleksandra Koczergo-Kraszewska z firmy brokerskiej Marsh, podwyżki dotyczą głównie tych podmiotów, z którymi wiąże się duże ryzyko i które likwidowały już szkody – tu stawki idą w górę minimum o 10 proc. Dla pozostałych firm stawki nie powinny drastycznie wzrosnąć.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane