statystyki

Firmy zapłacą wysoką cenę za kataklizmy z ostatnich lat. Ceny polis skoczyły w górę

autor: Regina Skibińska08.01.2019, 08:27; Aktualizacja: 08.01.2019, 08:50
Jak podaje Aleksandra Koczergo-Kraszewska z firmy brokerskiej Marsh, podwyżki dotyczą głównie tych podmiotów, z którymi wiąże się duże ryzyko i które likwidowały już szkody – tu stawki idą w górę minimum o 10 proc.

Jak podaje Aleksandra Koczergo-Kraszewska z firmy brokerskiej Marsh, podwyżki dotyczą głównie tych podmiotów, z którymi wiąże się duże ryzyko i które likwidowały już szkody – tu stawki idą w górę minimum o 10 proc.źródło: ShutterStock

Jeśli przedsiębiorstwo poniosło szkody spowodowane klęskami żywiołowymi albo pożarem lub działa w ryzykownej branży, musi się liczyć ze wzrostem stawek za OC i ochronę majątku.

Przedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi zarówno zagrożeń wiążących się z prowadzoną działalnością, jak i tego, że szkód mogą doznać także na skutek zdarzeń losowych, takich jak pożar, huragan czy powódź. Wyciągnęli wnioski ze skutków burz i nawałnic, które w przeszły przez Polskę w drugiej połowie 2017 r. i zaczęli na większą skalę się ubezpieczać, co jest dobrą informacją. Gorsza to ta, że towarzystwa zaczęły podnosić stawki w polisach chroniących majątek firm przed skutkami szkód wyrządzonych przez żywioły.

Jak podaje Aleksandra Koczergo-Kraszewska z firmy brokerskiej Marsh, podwyżki dotyczą głównie tych podmiotów, z którymi wiąże się duże ryzyko i które likwidowały już szkody – tu stawki idą w górę minimum o 10 proc. Dla pozostałych firm stawki nie powinny drastycznie wzrosnąć.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane