PKP Energetyka, która obsługuje około 12 tys. gospodarstw domowych, dziś w ofercie ogólnopolskiej proponuje odbiorcom indywidualnym energię po 0,1775 zł netto za 1 kWh (plus 1,19 zł netto abonamentu) miesięcznie. Jest to oferta porównywalna z propozycjami Vattenfall Sales Poland czy RWE Stoen, które obsługują wielokrotnie więcej klientów indywidualnych. Spółka, podobnie jak inni sprzedawcy, w maju chce podnieść cenę w ofercie ogólnokrajowej i zapowiada się, że będzie ona bardzo atrakcyjna.

- Planujemy wprowadzić nową ofertę ogólnopolską dla gospodarstw domowych. Cena nie powinna przekroczyć 19 gr za 1 kWh, ale decyzji zarządu jeszcze nie ma - zapowiada Szymon Skobel, naczelnik wydziału sprzedaży energii w PKP Energetyka.

Na ofertę PKP Energetyki warto będzie zwrócić uwagę. Jeśli Urząd Regulacji Energetyki zatwierdzi bez zmian wnioski o podwyżki cen sprzedawców z polskich grup energetycznych, to w maju - w większości przypadków - ich klienci płaciliby już więcej niż 20 groszy netto za 1 kWh.

Dlaczego oferta PKP Energetyką może być konkurencyjna?

- Około 60 proc. energii kupujemy od spółek obrotu, ale pozostałe 40 proc. kupiliśmy bezpośrednio od wytwórców po stałej cenie - mówi Paweł Majka, dyrektor ds. handlu energią w PKP Energetyka.

Cena PKP Energetyki będzie też konkurencyjna wobec oferty Vattenfall Sales Poland, który podnosi ceny od maja i w każdym z wariantów 1 kWh będzie kosztowała więcej niż 19 gr netto. Nie wiadomo jeszcze, jak atrakcyjna będzie propozycja PKP Energetyki wobec oferty RWE Stoen, bo nie wiadomo, czy RWE Stoen chce podnieść ceny w najbliższym czasie.

- Obowiązują wciąż ceny wprowadzone w styczniu - mówi Iwona Jarzębska, rzecznik RWE Stoen, który od początku roku sprzedaje gospodarstwom domowym energię za mniej niż 17 gr (plus abonament).