statystyki

Zmiany w o ofercie publicznej. Silniejsi mniejsi akcjonariusze

autor: Patryk Słowik19.11.2018, 07:21; Aktualizacja: 19.11.2018, 08:09
Przygotowane przez Ministerstwo Finansów rozwiązania mają wejść w życie w połowie 2019 r. Wtedy bowiem mija termin implementacji dyrektywy oraz zacznie być stosowane unijne rozporządzenie.

Przygotowane przez Ministerstwo Finansów rozwiązania mają wejść w życie w połowie 2019 r. Wtedy bowiem mija termin implementacji dyrektywy oraz zacznie być stosowane unijne rozporządzenie.źródło: ShutterStock

Nie ma zgody na to, by oferty bez prospektu trafiały do większej liczby adresatów niż 150.

Uważa tak minister finansów, który przygotował projekt nowelizacji ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Zdaniem resortu obecna definicja oferty publicznej jest zbyt elastyczna i umożliwia dokonywanie bez prospektu wielokrotnego proponowania nabycia papierów wartościowych praktycznie nieograniczonemu kręgowi adresatów.

„Działanie takie jest ewidentnie sprzeczne z celem przepisu, który miał ułatwiać przeprowadzenie ofert przez zniesienie obowiązku prospektowego jedynie w przypadku niewielkiego kręgu adresatów” – czytamy w projekcie nowelizacji.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane