statystyki

Pyrrusowe zwycięstwo firmy. Mimo wygranej pieniędzy nie będzie

autor: Emilia Świętochowska14.11.2018, 08:30; Aktualizacja: 14.11.2018, 08:33
TK uznał, że jest to dopuszczalne, gdyż zarządzenie środkami unijnymi wymaga uproszczenia procedur z uwagi na ograniczoną pulę pieniędzy i sztywne ramy czasowe na ich wydatkowanie.

TK uznał, że jest to dopuszczalne, gdyż zarządzenie środkami unijnymi wymaga uproszczenia procedur z uwagi na ograniczoną pulę pieniędzy i sztywne ramy czasowe na ich wydatkowanie.źródło: ShutterStock

 Spółka, która bezskutecznie ubiegała się w konkursie o dotację unijną, ale wygrała sprawę w sądach administracyjnych, i tak nie otrzyma dofinansowania, jeśli pula pieniędzy została wyczerpana.

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny jednogłośnie potwierdził, że takie ograniczenie procedury odwoławczej jest zgodne z ustawą zasadniczą. Wyrok dotyczy przepisów ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju, zgodnie z którymi w razie negatywnej oceny projektu zgłoszonego w konkursie o dofinansowanie ze środków UE zainteresowany podmiot może złożyć skargę. Tak zrobiła jedna ze spółek po tym, jak nie zdobyła dotacji przyznawanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.


Pozostało jeszcze 53% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze FB:

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane