statystyki

Będą przesyłane powiadomienia o terminach wnoszenia opłat za znak towarowy

02.10.2018, 20:00
Z informacji wynika, że usługa e-Powiadomień ma zostać uruchomiona w styczniu 2019 r.

Z informacji wynika, że usługa e-Powiadomień ma zostać uruchomiona w styczniu 2019 r.źródło: ShutterStock

Urząd Patentowy poinformował na swojej stronie internetowej, że uruchomi usługę e-Powiadomień o terminie uiszczenia opłaty za kolejne okresy ochronne znaku towarowego. Co w takim przypadku powinni zrobić przedsiębiorcy zainteresowani taką ochroną?

Z informacji wynika, że usługa e-Powiadomień ma zostać uruchomiona w styczniu 2019 r. Pierwsze powiadomienia będą dotyczyły praw związanych z ochroną znaków towarowych, których terminy wygaśnięcia przypadają na drugą połowę przyszłego roku. Na stronie internetowej Urzędu Patentowego udostępniono również formularz. Jego wypełnienie i złożenie powinno usprawnić komunikowanie się w danej sprawie urzędu z uprawnionym przedsiębiorcą.

Wypełniając formularz, należy podać dane kontaktowe i oznaczyć prawa, których mają dotyczyć e-Powiadomienia, poprzez podanie numeru zgłoszenia lub rejestracji danego znaku towarowego. Co ciekawe, w formularzu uprawiony przedsiębiorca może podać zarówno adres e-mail, jak i numer telefonu. Wynika z tego, że urząd nie wyklucza przekazywania powiadomień telefonicznie lub w formie wiadomości SMS czy też MMS.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane