statystyki

Polacy optymistami, jeśli chodzi o przyszłość dzieci: Będą w lepszej sytuacji finansowej od nas

autor: Rafał Hirsch25.09.2018, 07:50; Aktualizacja: 25.09.2018, 08:34
69 proc. Polaków ocenia sytuację gospodarczą w Polsce jako dobrą.

69 proc. Polaków ocenia sytuację gospodarczą w Polsce jako dobrą.źródło: ShutterStock

Polacy myślą o przyszłości swoich dzieci inaczej niż większość mieszkańców najbogatszych krajów świata – wynika z najnowszych badań Pew Research. Oni są pesymistami, my nie.

Badanie przeprowadzono w 27 krajach podzielonych na dwie grupy: państwa rozwinięte i rozwijające się. Polskę zakwalifikowano do grupy krajów rozwiniętych. W tej grupie jesteśmy zdecydowanie największymi optymistami, jeśli chodzi o przyszłość naszych dzieci.

59 proc. respondentów w Polsce uważa, że ich dzieci, kiedy dorosną, będą w lepszej sytuacji finansowej, niż oni sami są dzisiaj. Przeciwnego zdania jest 25 proc. odpowiadających. Równocześnie o tym, że „dzieci będą mieć lepiej”, przekonanych jest tylko 15 proc. Francuzów, 23 proc. Brytyjczyków, 33 proc. Amerykanów, 37 proc. Niemców. W Europie Środkowej obok Polaków przebadano też Węgrów. Oni również nie podzielają naszego optymizmu. 35 proc. z nich wierzy w lepszą przyszłość swoich dzieci, 41 proc. nie wierzy.

Jest tylko jeden kraj, w którym poziom optymizmu podobnie jak w Polsce przekracza 50 proc. To Rosja – tam na „tak” odpowiada 51 proc. zapytanych.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane