Czy kryptowaluty spowodują kolejny kryzys na świecie?

21.09.2018, 16:55; Aktualizacja: 21.09.2018, 17:07
Wydaje się, że znacznie więcej zagrożeń dla światowej gospodarki może płynąć ze zbyt optymistycznej wyceny tradycyjnych aktywów, niż będących ostatnio pod presją, wirtualnych walut.

Wydaje się, że znacznie więcej zagrożeń dla światowej gospodarki może płynąć ze zbyt optymistycznej wyceny tradycyjnych aktywów, niż będących ostatnio pod presją, wirtualnych walut.źródło: ShutterStock

Część ekonomistów i analityków obawia się, że najbliższa recesja może być wywołana przez kryptowaluty. Wydaje się jednak, że ten rodzaj aktywów raczej nie spowoduje załamania globalnej koniunktury. Dlaczego? - wyjaśnia Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • i to by było na tyle(2018-09-23 17:57) Zgłoś naruszenie 01

    Zależy kto się dał nabrać na krypto waluty. Zwykły człowiek to straci. Państwa lub duże banki to może być niebezpieczne.

    Odpowiedz
  • Stan(2018-11-23 12:23) Zgłoś naruszenie 10

    Kryptowaluty mogą osłabić tradycyjny system walutowy ale to nie z powodu wad kryptowalut ale z powodu wad tradycyjnego systemu walutowego. To tradycyjny system walutowy jest bańką. Od początku jego powstania czyli od początku XXw to on doprowadzał do kryzysów. Przegięcie w sprawie kredytów osłabia walutę ponieważ nie ma ona pokrycia w towarze (o złocie nie wspomnę). Cały czas przybywa tradycyjnej waluty, a jeżeli czegoś przybywa to traci on wartość aż w końcu bańka pęka. Idea kryptowaluty jest przeciwieństwem tradycyjnej ale tradycyjni ekonomiści widzący świat przez pryzmat tradycyjnego systemu walutowego nie są w stanie tego ogarnąć. Długo by tu pisać aby wyłożyć tą wiedzę ciasnym umysłom tradycyjnym finansistom. Banki boją się kryptowaluty ponieważ jednym z głównych atutów jest to że nie potrzebuje ona istnienia banków dlatego banki sieją taką dezinformacje.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane