Wyżsi zdobywają kobiety i lepsze prace, a do tego budzą zaufanie. Badania pokazują, że niscy mają w życiu pod górkę. Wydawać by się mogło, że nie ma na to rady - nic bardziej mylnego! Drobna zmiana, jaką jest kilka dodatkowych centymetrów, daje naprawdę olbrzymie efekty. Jak się za to zabrać?
Buty podwyższające Torino / Media

Naukowcy z Australii wykazują bardzo dużą zależność między wzrostem, a wysokością zarobków - każdy dodatkowy cal (2,54 cm) to 235 funtów rocznie ekstra. Okazuje się, że elegancki wygląd i odpowiedni sposób zachowania pomagają nie tylko w związkach. Wizerunek jest bardzo ważny w momentach związanych z egzaminami, pracą oraz spotkaniami biznesowymi. Osoby pewne siebie i wysokiego wzrostu są lepiej odbierane przez swoich rozmówców, bo wyglądają na profesjonalistów i wzbudzają zaufanie. 7 cm dodadzą ci buty Betelli

Co sprawia, że mężczyźni są odbierani jako bardziej atrakcyjni? Badania pokazują, że facet musi być inteligentny, posiadać jakąś umiejętność (być ekspertem w określonej dziedzinie) oraz cechować się ciepłem emocjonalnym, czyli mieszanką empatii, otwartości i taktu. Panie najbardziej pragną by ich połówka była szczera oraz zaradna. Statystycznie kobiety w związkach szybciej myślą o dzieciach, niż mężczyźni, dlatego każdy objaw zainteresowania potomstwem kobiety odbierają za ogromny atut oraz predyspozycje na dobrego ojca. Okazuje się, że największy wpływ ma jednak te przysłowiowe kilka centymetrów więcej… wzrostu oczywiście!

Zobacz Buty podwyższające codzienne

Kryterium dotyczące wzrostu prezentuje się ciekawie, kiedy spojrzymy na prezydentów Stanów Zjednoczonych. Eksperci nie mają wątpliwości, że decyduje tu psychologia - w ostatnich latach rzadko zdarzało się, by kandydaci wystawieni tam przez dwie największe partie mieli mniej niż 180 cm. Ci, którzy mieli poniżej tego wzrostu stanowią wyjątki. Ostatnim piastującym ten urząd, który nie przekroczył granicy 180 centymetrów był w 1976 r. Jimmy Carter (177 centymetrów). Jak widać nawet wyborcy są bardziej skłonni postawić na wysokiego kandydata, bo taki instynktownie kojarzy się z siłą.

Zobacz eleganckie buty podwyższające

Każdy jest kowalem swojego losu” - mówi słynne porzekadło. Czy jest prawdziwe? Faktycznie żyjemy w czasach, w których możemy nieco oszukać przeznaczenie. Za sprawą obuwia podwyższającego i odpowiednio dobranej garderoby (monochromatyczne zestawienia, ciemne tonacje, garnitury w prążki) jesteśmy w stanie poczuć się pewniejsi siebie i -co najważniejsze- troszkę wydłużyć się w oczach innych. Marka Betelli oferuje obuwie, które dodają panom 7 centymetrów wzrostu. Są to modele wizytowe, w sportowym stylu, codzienne, również modele uniwersalne pasujące zarówno do jeansów, jak i bardziej formalnego stroju. Jak wyglądają? Stylowe i w nowoczesnym wydaniu: wykonane są ze skóry naturalnej umieszczone na gumowej lub skórzanej podeszwie. Betelli zadbała o zachowanie proporcji tradycyjnego buta, dzięki czemu wszystkie modele zachowują w pełni naturalny wygląd: nie mają ani wysokiego obcasa, ani wysokiego zapiętka. Buty Betelli mają wyjątkową wkładkę podwyższającą, która jest wykonana z naturalnego korka nie z tworzyw sztucznych które wpływają negatywnie na komfort stóp. Wkładka została specjalnie opracowana tak, aby nie tylko dodawała wzrostu, ale również amortyzowała i absorbowała nacisk podczas chodzenia, zapewniając stopom pełen komfort.

Odpowiedni wzrost nie gwarantuje oczywiście sukcesu w każdej dziedzinie życia, ale na pewno dużo ułatwia. Wyżsi mają statystycznie dużo większą szansę na zrobienie kariery korporacyjnej czy politycznej, a ich partnerki są szczęśliwsze. Przyjęło się, że klasyczna para to wyższy mężczyzna i niższa od niego kobieta. Dziś nie tylko Panie lubią dbać o swój odbiór społeczny - mężczyźni coraz częściej myślą: skoro można coś poprawić, dlaczego tego nie zrobić? To znak, że dojrzeliśmy do tego, by umieć o siebie zadbać i niczym nie odbiegamy od naszych zagranicznych przyjaciół. Przecież każdy, niezależnie od płci lubi być dobrze odbierany. Dlaczego, więc nie korzystać?