statystyki

Doszkalający się kierowca trafi do rejestru

autor: Szymon Cydzik21.08.2018, 07:32; Aktualizacja: 21.08.2018, 08:50
W projekcie doprecyzowano, że część teoretyczną egzaminu na instruktora techniki jazdy ocenia dwóch egzaminatorów, a osoba szkolona odbywa część praktyczną szkolenia, kierując pojazdem przez określoną liczbę godzin.

W projekcie doprecyzowano, że część teoretyczną egzaminu na instruktora techniki jazdy ocenia dwóch egzaminatorów, a osoba szkolona odbywa część praktyczną szkolenia, kierując pojazdem przez określoną liczbę godzin.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło projekt nowego rozporządzenia w sprawie doskonalenia techniki jazdy. Najważniejszą zmianą jest sposób prowadzenia rejestru osób szkolonych.

Dotychczas obejmował on jedynie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia instruktora nauki jazdy, teraz będzie dotyczyć także pozostałych szkoleń: w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym, dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i przewożących wartości pieniężne oraz z jazdy w warunkach specjalnych. Nie trzeba już będzie zakładać odrębnego rejestru osób szkolonych w każdym roku kalendarzowym. Do karty lub dzienniczka zajęć będą wpisywane numery rejestracyjne samochodów, na których zdjęcia się odbyły, oraz imiona, nazwiska i podpisy prowadzących je instruktorów.

Zmiany te mają ułatwić wojewodzie nadzór nad kursami, co pozwoli poprawić ich jakość.

W projekcie doprecyzowano, że część teoretyczną egzaminu na instruktora techniki jazdy ocenia dwóch egzaminatorów, a osoba szkolona odbywa część praktyczną szkolenia, kierując pojazdem przez określoną liczbę godzin. Zdający będzie zobowiązany pokazać przed egzaminem prawo jazdy, a komisja egzaminacyjna będzie musiała poinformować o wyniku egzaminu organ zgłaszający zdającego. Ponadto zmieniono kilka wzorów wniosków oraz wymagania dotyczące fotografii do nich dołączanych (będą teraz takie same jak do prawa jazdy i dowodu osobistego).


Pozostało jeszcze 52% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane