statystyki

Doszkalający się kierowca trafi do rejestru

autor: Szymon Cydzik21.08.2018, 07:32; Aktualizacja: 21.08.2018, 08:50
W projekcie doprecyzowano, że część teoretyczną egzaminu na instruktora techniki jazdy ocenia dwóch egzaminatorów, a osoba szkolona odbywa część praktyczną szkolenia, kierując pojazdem przez określoną liczbę godzin.

W projekcie doprecyzowano, że część teoretyczną egzaminu na instruktora techniki jazdy ocenia dwóch egzaminatorów, a osoba szkolona odbywa część praktyczną szkolenia, kierując pojazdem przez określoną liczbę godzin.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło projekt nowego rozporządzenia w sprawie doskonalenia techniki jazdy. Najważniejszą zmianą jest sposób prowadzenia rejestru osób szkolonych.

Dotychczas obejmował on jedynie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia instruktora nauki jazdy, teraz będzie dotyczyć także pozostałych szkoleń: w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym, dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i przewożących wartości pieniężne oraz z jazdy w warunkach specjalnych. Nie trzeba już będzie zakładać odrębnego rejestru osób szkolonych w każdym roku kalendarzowym. Do karty lub dzienniczka zajęć będą wpisywane numery rejestracyjne samochodów, na których zdjęcia się odbyły, oraz imiona, nazwiska i podpisy prowadzących je instruktorów.

Zmiany te mają ułatwić wojewodzie nadzór nad kursami, co pozwoli poprawić ich jakość.

W projekcie doprecyzowano, że część teoretyczną egzaminu na instruktora techniki jazdy ocenia dwóch egzaminatorów, a osoba szkolona odbywa część praktyczną szkolenia, kierując pojazdem przez określoną liczbę godzin. Zdający będzie zobowiązany pokazać przed egzaminem prawo jazdy, a komisja egzaminacyjna będzie musiała poinformować o wyniku egzaminu organ zgłaszający zdającego. Ponadto zmieniono kilka wzorów wniosków oraz wymagania dotyczące fotografii do nich dołączanych (będą teraz takie same jak do prawa jazdy i dowodu osobistego).


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane