IMGW nie ma pieniędzy. Grozi nam wstrzymanie ostrzeżeń przed nawałnicami i zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Polską

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Tomasz Żółciak26.07.2018, 07:09; Aktualizacja: 26.07.2018, 10:17
IMGW obsługuje dziś ok. 1,8 tys. stacji synoptycznych, meteorologicznych i klimatologicznych.

IMGW obsługuje dziś ok. 1,8 tys. stacji synoptycznych, meteorologicznych i klimatologicznych.źródło: ShutterStock

W przyszłym roku IMGW będzie obchodził stulecie, ale atmosfera w instytucie jest daleka od świętowania, bo nie ma pieniędzy na bieżącą działalność, inwestycje, a nawet naprawy urządzeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (16)

  • Dobrze poinformowany(2018-08-21 07:31) Zgłoś naruszenie 10

    Ostatnio rządzący wpadli na "genialny pomysł" - kazali zredukować stan pracowników IMGW o 30%! No bo przecież na szamana Rydzyka by zabrakło!

    Odpowiedz
  • Minia(2018-07-30 17:55) Zgłoś naruszenie 20

    Nie ma kasy na niepełnosprawnych, nie ma na seniorów nie ma na NFZ ale dla Rydzyka Tadeusza to jest !!! Ludzie przecież to o pomstę do nieba woła. Czy na prawdę nikt nie może coś z tym zrobić !!! Niech się sama finansuje ta mafia w sutannach !!!

    Odpowiedz
  • RHP(2018-07-30 09:02) Zgłoś naruszenie 10

    Najpierw niech zrobią porządek z mobbingiem, który tam występuje na prawo i lewo.

    Odpowiedz
  • Kimi (2018-07-27 10:07) Zgłoś naruszenie 41

    Zamiast Rydzykowi dac na IMGW bardziej potrzebne niż jakieś cholerne muzeum!!

    Odpowiedz
  • Omega(2018-07-26 16:25) Zgłoś naruszenie 88

    Autorzy mogli bardziej przyłożyć się do zadania. Wygrali jednak tanią sensację. Bez wydawania się w szczegóły osłona kraju bedzie tak jak i lotnctwa. Imgw bez dwóch zdań wymaga restrukturyzacji i nadania nowego trendu. A ministrowie mogliby wreszcie uporządkować kwestie finansów

    Odpowiedz
  • sen o potędze (2018-07-26 14:02) Zgłoś naruszenie 120

    Hdikk pamiętacie kto to powiedział. Czas upłynął miało być lepiej a dalej miernota na miernocie

    Odpowiedz
  • anna(2018-07-26 13:32) Zgłoś naruszenie 71

    W niedługim czasie większość firm w Polsce zbankrutuję jak rządzący nie przestaną dokładać wciąż nowych obciążeń

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brak słów(2018-07-26 12:56) Zgłoś naruszenie 214

    Ważne, że na pomnik smoleński znalazła się kasa! Co tam żywi ludzie i problemy IMGW niech umierają z głodu!

    Odpowiedz
  • negate(2018-07-26 12:49) Zgłoś naruszenie 84

    Jakaś sztama z Jezusem może? Niejaka Klempa z PIS ma w tym doświadczenie.

    Odpowiedz
  • ********** katolik(2018-07-26 12:03) Zgłoś naruszenie 168

    A nie byłoby prościej dać Rydzykowi 100 milionów, wstrzymać loty nad Polską, wybudować port centralny i przekazać Rydzykowi i nazwać i mienia Sw. Tadeusza, instytut w cholerę, też przyłączyć do Rydzyka i zmienić na Instytut Rydzyka (bo fundacje już ma) a radar w Rzeszowie wykorzystać jako nadajnik Rydzyka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • mag(2018-07-26 11:48) Zgłoś naruszenie 43

    Wystarczą nam rodzimi górale lub kapłani-magowie jak w starożytnym Egipcie.

    Odpowiedz
  • xyz(2018-07-26 11:30) Zgłoś naruszenie 241

    Podziękujcie byłemu, już na szczęście, dyr. Mieczysławow O. za systematyczne niszczenie Instytutu. Najlepszych ludzi albo wyrzucono albo sami odeszli.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lep(2018-07-26 10:43) Zgłoś naruszenie 129

    Pan z UW przecenił znaczenie radaru w Rzeszowie jako źródła danych dla lotnictwa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz