"PB" przypomina w środę, że "o pomyśle powołania Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB) informowało kilka miesięcy temu".

"PB" podaje też, że "do inicjatywy przyłączyła się Fundacja Trading Jam Session, zrzeszająca blisko 250 tys. członków", a - jak dodaje gazeta - "wspólnymi siłami udało się zwerbować 150 firm, zarówno małych, jak i dużych".

"Z naszych informacji wynika, że członkostwem zainteresowana jest też jedna duża korporacja i bank, jednak do czasu złożenia wniosku o rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) założyciele nie chcą ujawniać, o kim mowa" - donosi gazeta.

"W Polsce jest potrzeba zbudowania silnej reprezentacji firm z otoczenia nowych tehnologii, która będzie rozmawiała z rządem na temat potrzebnych regulacji wspierających rozwój biznesu" - wyjaśnia w rozmowie z gazetą Jacek Walewski, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin (PSB).

"PB" donosi także, że "to niejedyne działanie branży, które ma jej pomóc w wypracowaniu regulacji". "Ok. dwóch tygodni temu Paweł Gruza, wiceminister finansów, spotkał się z przedstawicielami branży kryptowalutowej" - informuje dziennik.

"Wiceminister wyszedł z propozycją, aby branża przygotowywała gotowe rozwiązania regulacyjne, które mogłyby poprawić sytuację firm działających w obszarze technologii blockchain i kryptowalut" - mówi informator gazety.

Jak dodaje "PB", "termin na przygotowanie propozycji zmian w prawie upływa w połowie lipca", a nad dokumentem - według informacji gazety - "pracują trzy kancelarie prawne".