Koniec „bonusów” w spółkach Skarbu Państwa. Instrukcja polityczna paraliżuje rady nadzorcze

autor: Karolina Baca-Pogorzelska05.07.2018, 07:48; Aktualizacja: 05.07.2018, 08:13
Powód? Niepewność i brak porozumienia wśród członków rad nadzorczych tych spółek w sprawie podjęcia uchwał dotyczących premii dla członków zarządów państwowych koncernów.

Powód? Niepewność i brak porozumienia wśród członków rad nadzorczych tych spółek w sprawie podjęcia uchwał dotyczących premii dla członków zarządów państwowych koncernów.źródło: ShutterStock

W dużych spółkach Skarbu Państwa zapanowała epidemia – przerwy w obradach walnych zgromadzeń. Powodem może być pismo z KPRM z zaleceniami dla rad nadzorczych na temat wynagrodzeń zarządów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • prawnik(2018-07-05 10:12) Zgłoś naruszenie 82

  Za komuny nazywało się to "prawo powielaczowe" (kserowane pisma od naczelnictwa). Było to rażąco dysfunkcjonalne i czyniło kraj niemożliwym do zarządzania. Dlatego obecna Konstytucja wywaliła z hukiem "powielacz" spośród źródeł prawa. Ale jak widać, stare wraca. Stare, co już raz zawiodło.

  Odpowiedz
 • przedsiębiorca(2018-07-05 11:37) Zgłoś naruszenie 66

  Nie jestem zwolennikiem PiS, ale popieram ograniczenie milionowych premii w spółkach SP. Jeśli dokonają też reformy sądów, które zaczną karać bezwzględnym więzieniem przestępców w "białych kołnierzykach" (np. za polisolokaty - oszukano miliony osób na łączną kwotę wielu miliardów zł), to otrzymają głosy całej rodziny.

  Odpowiedz
 • ?(2018-07-05 15:04) Zgłoś naruszenie 70

  Przecież to byłą legalne okradanie podatników. Takie same jak dawanie pieniędzy podatników czarnej mafii. Kaczafii robi porządek? A może znowu ubogaci Caritas i resztę z Rzymu?

  Odpowiedz
 • a tu rzeczywistośc skrzeczy(2018-07-05 16:28) Zgłoś naruszenie 50

  Nie będzie kar za polisolokaty. Nie ma komisji w sprawie wyprowadzania pieniędzy SKOKów do Luksemburga, czy kupienie niesprzedawalnej kolekcji XX Czartoryskich za 0,5 mln. €. Za dawanie pieniędzy suwerena czarnej mafii też. Jak nie premie to wymyśla coś innego. Np bezzwrotne pożyczki, zapomogi dla biednych bogaczy.....

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane