statystyki

Część sporów o unijne znaki towarowe rozstrzyga krajowy sąd

19.06.2018, 07:48; Aktualizacja: 19.06.2018, 08:29
Funkcjonowanie Sądu Okręgowego w Warszawie właściwego w sprawach unijnych znaków towarowych i wzorów wspólnotowych ma bardzo praktyczny wymiar.

Funkcjonowanie Sądu Okręgowego w Warszawie właściwego w sprawach unijnych znaków towarowych i wzorów wspólnotowych ma bardzo praktyczny wymiar.źródło: ShutterStock

Niektóre kategorie spraw związanych z ochroną prawną unijnych znaków towarowych, czyli obowiązujących w całej UE, rozstrzygane są przez wyznaczone sądy w państwach członkowskich. Do którego sądu muszą teraz kierować takie sprawy nasi przedsiębiorcy.

Do rozpoznawania spraw dotyczących ochrony unijnych znaków towarowych i wzorów wspólnotowych został wyznaczony Sąd Okręgowy w Warszawie. Wynika to z rozporządzenia ministra sprawiedliwości, które zaczęło obowiązywać od 13 kwietnia 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 636). Warto jednocześnie przypomnieć, że Sąd Okręgowy w Warszawie, w ramach XXII Wydziału Unijnych Znaków Towarowych i Wzorów Wspólnotowych, już wcześniej rozstrzygał spory dotyczące m.in. naruszania praw do wzorów wspólnotowych i unijnych znaków towarowych, unieważnienia takich wzorów, a także wygaśnięcia czy unieważnienia unijnych znaków.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane