statystyki

Część sporów o unijne znaki towarowe rozstrzyga krajowy sąd

19.06.2018, 07:48; Aktualizacja: 19.06.2018, 08:29
Funkcjonowanie Sądu Okręgowego w Warszawie właściwego w sprawach unijnych znaków towarowych i wzorów wspólnotowych ma bardzo praktyczny wymiar.

Funkcjonowanie Sądu Okręgowego w Warszawie właściwego w sprawach unijnych znaków towarowych i wzorów wspólnotowych ma bardzo praktyczny wymiar.źródło: ShutterStock

Niektóre kategorie spraw związanych z ochroną prawną unijnych znaków towarowych, czyli obowiązujących w całej UE, rozstrzygane są przez wyznaczone sądy w państwach członkowskich. Do którego sądu muszą teraz kierować takie sprawy nasi przedsiębiorcy.

Do rozpoznawania spraw dotyczących ochrony unijnych znaków towarowych i wzorów wspólnotowych został wyznaczony Sąd Okręgowy w Warszawie. Wynika to z rozporządzenia ministra sprawiedliwości, które zaczęło obowiązywać od 13 kwietnia 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 636). Warto jednocześnie przypomnieć, że Sąd Okręgowy w Warszawie, w ramach XXII Wydziału Unijnych Znaków Towarowych i Wzorów Wspólnotowych, już wcześniej rozstrzygał spory dotyczące m.in. naruszania praw do wzorów wspólnotowych i unijnych znaków towarowych, unieważnienia takich wzorów, a także wygaśnięcia czy unieważnienia unijnych znaków.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane