statystyki

Powrót bankowych pre-paidów

autor: Patryk Słowik13.06.2018, 07:38; Aktualizacja: 13.06.2018, 08:33
płatności zbliżeniowe-terminal

Nadzór zwracał uwagę, że na prowadzenie rachunku nie była zawierana między bankiem a klientem żadna umowaźródło: ShutterStock

Przy Narodowym Banku Polskim powstanie zespół roboczy, który ma opracować propozycję „dalszych działań o charakterze legislacyjnym, samoregulacyjnym i edukacyjno-promocyjnym koniecznych do rozwoju na rynku polskim kart przedpłaconych i instrumentów pieniądza elektronicznego, zapewniających odpowiedni poziom bezpieczeństwa”.

Taką decyzję podjęła Rada ds. Systemu Płatniczego. To o tyle ważne, że przed trzema laty oferowanie kart przedpłaconych, nazywanych też bankowymi pre-paidami, zostało w praktyce zakazane przez nadzór.

– Nie ma mowy o powrocie do wolnoamerykanki sprzed lat, ale trzeba sektorowi bankowemu trochę poluzować. Przede wszystkim dlatego, że będzie to oznaczało udogodnienia dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz zwykłych Polaków – mówi nam osoba dobrze zorientowana w sprawie.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane