statystyki

Powrót bankowych pre-paidów

autor: Patryk Słowik13.06.2018, 07:38; Aktualizacja: 13.06.2018, 08:33
płatności zbliżeniowe-terminal

Nadzór zwracał uwagę, że na prowadzenie rachunku nie była zawierana między bankiem a klientem żadna umowaźródło: ShutterStock

Przy Narodowym Banku Polskim powstanie zespół roboczy, który ma opracować propozycję „dalszych działań o charakterze legislacyjnym, samoregulacyjnym i edukacyjno-promocyjnym koniecznych do rozwoju na rynku polskim kart przedpłaconych i instrumentów pieniądza elektronicznego, zapewniających odpowiedni poziom bezpieczeństwa”.

Taką decyzję podjęła Rada ds. Systemu Płatniczego. To o tyle ważne, że przed trzema laty oferowanie kart przedpłaconych, nazywanych też bankowymi pre-paidami, zostało w praktyce zakazane przez nadzór.

– Nie ma mowy o powrocie do wolnoamerykanki sprzed lat, ale trzeba sektorowi bankowemu trochę poluzować. Przede wszystkim dlatego, że będzie to oznaczało udogodnienia dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz zwykłych Polaków – mówi nam osoba dobrze zorientowana w sprawie.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane