Mam nadzieję, że jeszcze w czerwcu ustawa o wsparciu nowych inwestycji wejdzie życie - powiedział w poniedziałek w Kruszwicy (Kujawsko-pomorskie) - minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński. Dodał, że dzięki zmianom Polska stanie się jedną wielką strefą inwestycyjną.

"Nasz rząd PiS mówi bardzo wyraźnie, że Polska ma rozwiać się równomiernie, ma rozwijać się w sposób zrównoważony. Stąd przygotowujemy szereg programów, które mają sprawić, żeby w Polsce po prostu żyło się lepiej. Chodzi o to, żeby nie tylko mieszkańcom dużych aglomeracji, ale również mieszańcom mniejszych miast i terenów wiejskich żyło się lepiej. Nasza rządowa strategia - +Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju+ wyraźnie mówi o tym, że będziemy chcieli rozwijać potencjały, które nie tylko są w dużych miastach, ale też w mniejszych miastach i na terenach wiejskich" - podkreślił minister na konferencji prasowej.

Kwieciński zwrócił uwagę, że temu służyć będą zmiany we wspieraniu inwestycji. "Nie będzie trzeba, jak teraz, szukać specjalnego miejsca w strefach, po prostu cała Polska będzie jedną wielką strefą inwestycyjną. Będziemy preferowali inwestycje wysokiej jakości, będziemy preferowali inwestycje, które będą na terenach, na których jest np. większy poziom bezrobocia. Mamy nadzieję, że również Kruszwica na tej naszej ustawie zyska" - dodał.

Minister zaznaczył, że ustawa jest na ostatnim etapie i ma nadzieję, że jeszcze w pierwszej połowie roku, w czerwcu prezydent złoży pod nią podpis.

Podkreślił, że resortowi "szalenie zależy na pobudzeniu w tej chwili sektora prywatnego", żeby jego "inwestycje w najbliższych latach były główną siłą napędową".

Zadaniem Kwiecińskiego z ustawy skorzysta wiele firm. "Myślę, że o ile od tej pory inwestycje w specjalnych strefach liczyliśmy w dziesiątkach i setkach, to teraz będziemy liczyć w tysiącach. Stanie się to powszechnym systemem wsparcia dla inwestycji" - podkreślił.