PPK: Plany kapitałowe po gruntownym liftingu

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki28.05.2018, 07:52; Aktualizacja: 28.05.2018, 08:25
W połowie przyszłego miesiąca ma on być jeszcze przedmiotem obrad Rady Dialogu Społecznego. Wszystko wskazuje na to, że parlamentarzyści zajmą się nim dopiero jesienią.

W połowie przyszłego miesiąca ma on być jeszcze przedmiotem obrad Rady Dialogu Społecznego. Wszystko wskazuje na to, że parlamentarzyści zajmą się nim dopiero jesienią.źródło: ShutterStock

Autorzy wprowadzili wiele zmian wychodzących naprzeciw postulatom pracowników i pracodawców.

Konsultacje jednego z priorytetowych projektów obecnej ekipy – pracowniczych planów kapitałowych (PPK) – są na finiszu. Autorzy inicjatywy po analizie ponad tysiąca uwag przygotowali nowy projekt ustawy. O zmianie kursu nie ma mowy, ale nowe brzmienie przepisów ma skłonić pracowników, pracodawców oraz związkowców do ciepłego przyjęcia pomysłu.

Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju i pomysłodawca nowej formy oszczędzania, w niedawnej rozmowie z DGP poinformował, że obecnie wszystko wskazuje, że PPK nie ruszą od 1 stycznia 2019 r. Najbardziej prawdopodobny termin to połowa przyszłego roku, ale start może się przesunąć nawet na początek 2020 r. Wszystko po to, aby dobrze przygotować plany kapitałowe.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane