statystyki

Co się stało z pieniędzmi GetBacku?

autor: Tomasz Jóźwik26.04.2018, 07:36; Aktualizacja: 26.04.2018, 08:16
pieniądze

Chodzi o kilkaset milionów złotychźródło: ShutterStock

Z dnia na dzień szanse posiadaczy obligacji windykatora na odzyskanie zainwestowanych środków wyglądają coraz gorzej.

Chodzi o kilkaset milionów złotych. Z wtorkowego komunikatu Komisji Nadzoru Finansowego inwestorzy dowiedzieli się, że zobowiązania windykacyjnej spółki z tytułu obligacji sięgnęły na koniec marca 2,6 mld zł. Ostatni oficjalny raport finansowy firma opublikowała w zeszłym roku. Poinformowała w nim, że na koniec września wartość wyemitowanych obligacji wynosił 1,65 mld zł. W pół roku GetBack zadłużył się na niemal miliard złotych.

Obligacje były podstawowym źródłem finansowania działalności spółki: za pozyskane w ten sposób pieniądze kupowała certyfikaty funduszy inwestycyjnych, a za ich pośrednictwem inwestowała w portfele wierzytelności. Z przekazanych przez windykatora informacji wynika, że w IV kw. wydał na ten cel 337 mln zł. O tym, ile przeznaczył na zakupy w pierwszych trzech miesiącach 2018 r., już nie poinformował. Wiadomo jednak, że w tym czasie kupił jedynie dwa portfele wierzytelności w Hiszpanii. Zapłacił prawdopodobnie tylko za jeden, wydając na cel ok. 100 mln zł. Jednocześnie do spółki wpływały pieniądze z wcześniej zakupionych portfeli wierzytelności. W IV kw. było to 346 mln zł. Co stało się z pieniędzmi, które GetBackowi powinny zostać na koniec marca, biorąc pod uwagę skalę wpływów i wydatków – nie wiadomo.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • dexter(2018-04-26 17:07) Zgłoś naruszenie 41

  Kiedy komisja sledcza? zero czemu sie nie zajał, tak silne i wspaniale panstwo zrobili bolszewiki.

  Odpowiedz
 • Prawo i Sprawiedliwość... ha,ha (2018-04-29 13:33) Zgłoś naruszenie 20

  ... a rzeczywistość GettBack SKRZECZY , jeszcze głośniej niż Amber Gold ... ale pod "czujnym" okiem różnych ZER pis-owskich.

  Odpowiedz
 • XXX(2018-04-29 14:15) Zgłoś naruszenie 00

  cwaniaki z GettBack myśleli że koniunktura na windykacje będzie trwać wiecznie....ludzie trochę maja więcej w kieszeniach i mają w d....ie zadłużenia i branie pożyczek, słupy się skończyły, frajerów brak....gonić dziadów !!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane