statystyki

Co się stało z pieniędzmi GetBacku?

autor: Tomasz Jóźwik26.04.2018, 07:36; Aktualizacja: 26.04.2018, 08:16
pieniądze

Chodzi o kilkaset milionów złotychźródło: ShutterStock

Z dnia na dzień szanse posiadaczy obligacji windykatora na odzyskanie zainwestowanych środków wyglądają coraz gorzej.

Chodzi o kilkaset milionów złotych. Z wtorkowego komunikatu Komisji Nadzoru Finansowego inwestorzy dowiedzieli się, że zobowiązania windykacyjnej spółki z tytułu obligacji sięgnęły na koniec marca 2,6 mld zł. Ostatni oficjalny raport finansowy firma opublikowała w zeszłym roku. Poinformowała w nim, że na koniec września wartość wyemitowanych obligacji wynosił 1,65 mld zł. W pół roku GetBack zadłużył się na niemal miliard złotych.

Obligacje były podstawowym źródłem finansowania działalności spółki: za pozyskane w ten sposób pieniądze kupowała certyfikaty funduszy inwestycyjnych, a za ich pośrednictwem inwestowała w portfele wierzytelności. Z przekazanych przez windykatora informacji wynika, że w IV kw. wydał na ten cel 337 mln zł. O tym, ile przeznaczył na zakupy w pierwszych trzech miesiącach 2018 r., już nie poinformował. Wiadomo jednak, że w tym czasie kupił jedynie dwa portfele wierzytelności w Hiszpanii. Zapłacił prawdopodobnie tylko za jeden, wydając na cel ok. 100 mln zł. Jednocześnie do spółki wpływały pieniądze z wcześniej zakupionych portfeli wierzytelności. W IV kw. było to 346 mln zł. Co stało się z pieniędzmi, które GetBackowi powinny zostać na koniec marca, biorąc pod uwagę skalę wpływów i wydatków – nie wiadomo.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • dexter(2018-04-26 17:07) Zgłoś naruszenie 41

  Kiedy komisja sledcza? zero czemu sie nie zajał, tak silne i wspaniale panstwo zrobili bolszewiki.

  Odpowiedz
 • Prawo i Sprawiedliwość... ha,ha (2018-04-29 13:33) Zgłoś naruszenie 20

  ... a rzeczywistość GettBack SKRZECZY , jeszcze głośniej niż Amber Gold ... ale pod "czujnym" okiem różnych ZER pis-owskich.

  Odpowiedz
 • XXX(2018-04-29 14:15) Zgłoś naruszenie 00

  cwaniaki z GettBack myśleli że koniunktura na windykacje będzie trwać wiecznie....ludzie trochę maja więcej w kieszeniach i mają w d....ie zadłużenia i branie pożyczek, słupy się skończyły, frajerów brak....gonić dziadów !!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane