statystyki

KNF przechodzi do ofensywy w sprawie GetBacku

autor: Bartek Godusławski25.04.2018, 07:49; Aktualizacja: 25.04.2018, 09:08
finanse, pieniądze, banknoty, kasa

Z naszych informacji wynika, że coraz więcej obligatariuszy zwraca się z wnioskami o wcześniejszy wykup papierów.źródło: ShutterStock

Obligatariusze martwią się, czy spółka wypłaci im zainwestowane pieniądze, a do prokuratury trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Zła passa wrocławskiego windykatora trwa. Po tym jak Quercus TFI poinformował, że GetBack nie wykupił od niego obligacji wartych 5,5 mln zł, do inwestorów nie trafiło również 230 tys. odsetek od obligacji notowanych na giełdzie, a dodatkowo w mediach pojawiają się głosy osób, które za pośrednictwem banków i domów maklerskich kupiły dług spółki i również nie otrzymują odsetek.

Firma zajmująca się windykacją poinformowała w ubiegły poniedziałek, że prowadzi rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju i PKO BP o finansowaniu kredytowo-inwestycyjnym do 250 mln zł. Oba kontrolowane przez Skarb Państwa podmioty temu zaprzeczyły. Po tym do akcji wkroczył urząd KNF. Wczoraj poinformował, jakie kroki zostały podjęte wobec spółki.


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane