Obniżki VAT nie będzie. Szykują się za to podwyżki dla budżetówki

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki19.04.2018, 07:23; Aktualizacja: 19.04.2018, 10:02
Wiadomo już, o ile w całym sektorze finansów publicznych będzie można zwiększyć wydatki.

Wiadomo już, o ile w całym sektorze finansów publicznych będzie można zwiększyć wydatki.źródło: ShutterStock

W rządowych planach na najbliższe lata nie ma obniżki VAT. Są za to podwyżki dla budżetówki i wprowadzenie PPK.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • miś(2018-04-19 10:37) Zgłoś naruszenie 280

    2,3% podwyżki przy 2,3% inflacji HUURRRAAAA!! jaja sobie robią

    Odpowiedz
  • Kalina(2018-04-19 08:53) Zgłoś naruszenie 262

    Rządzą tylko nieliczni w budżetówce, i to oni decydują kto ma ile dostać podwyżki lub premii. Jest to stała grupa wzajemnie sie nagradxzająca, a reszta nic.... taj jakby mieli żyć powietrzem. A kto tych ludzi poprzyjmował do sfery budętowej też włodarze miast i zarządzający wieloma instytucjami. Szary pracownik od ponad 4 dekad nic nie ma do powiedzenia....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Paweł(2018-04-19 13:39) Zgłoś naruszenie 202

    w moim urzędzie pracownicy przestali wierzyć w jakąkolwiek poprawę sytuacji. tym bardziej jeśli podział tych środków będzie podobny jak w 2016 r. skoro nie zamierzają podnieść kwoty bazowej. W moim urzędzie całą pulę w 2016 r. zgarnęła centrala w Warszawie, a jednostki zamiejscowe nie dostały złamanego grosza. Oczywiście wszystko w tajemnicy, ale i tak wyszło...

    Odpowiedz
  • spec(2018-04-19 15:20) Zgłoś naruszenie 181

    kasy to nie ma tylko dla słuzby cywilnej, bo jak jest kryzys to nie ma kasy, a jak PKB rosnie to też nie ma kasy bo by to rozsadziło budżet, i tak jest od końca rządów SLD, ciekawi mnie co bedzie jak reszta pracowników odejdzie na emeryturę i rząd będzie zmuszony przyjmować do urzędów milenialsów, którzy nie są aż tak skorzy do poświęceń :)

    Odpowiedz
  • były urzędnik(2018-04-19 14:57) Zgłoś naruszenie 121

    W naszym urzędzie też przestaliśmy wierzyć, że cokolwiek się zmieni na lepsze. Nie ma chętnych do pracy, kadra się starzeje. Znalezienie specjalisty graniczny z cudem. Jeszcze "chwila" i takie macosze traktowanie swoich pracowników przez nasze państwo odbije się czkawką. I dobrze. Urzędy się zatną, zacznie się lament. Nie będzie mi żal, skoro "góra" ma to w głębokim poważaniu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • geno(2018-04-19 22:19) Zgłoś naruszenie 100

    czy do rządzących dotrze, że źle opłacany pracownik nie mam motywacji do pracy, na 500+ za darmo mają a dla pracujących nie, polski idiotyzm

    Odpowiedz
  • Nabór do SC przypomina łapanie do Noclegowni......(2018-04-20 10:58) Zgłoś naruszenie 71

    W mojej Firmie szukają i ...... w efekcie przyjmują.... Dziadków po 60-tce. Albo młode Mężatki co chcą się za moment rozmnażać....Owszem to bardzo chwalebne zatrudniać owe wykluczone grupy społeczne. To nieomal stosowanie modnych Klauzul Społecznych - bo za 3 tys na łapę przyjdzie tylko Dziad na dożycie i Panna z nie widoczną ciążą, .................... a nie ktoś rozsądny. Ale to już są Ostatki i za moment nie będzie komu robić jak w owej Służbie Zdrowia bo i Pielegniarki i Burwy mają średnio 58 lat i są 2 kroki przed Emką !!!!!

    Odpowiedz
  • pracująca biedota(2018-04-19 17:05) Zgłoś naruszenie 50

    no właśnie mam dostać aż 40 zł podwyżki po 39 latach pracy, litości, chyba z radości dostanę zawalu bo będę mogła kupić kilka bułek chleba i mortadeli więcej aby nie umrzeć z głodu

    Odpowiedz
  • Maciek(2018-04-19 13:26) Zgłoś naruszenie 40

    Masakra.

    Odpowiedz
  • Jan U(2018-04-19 08:16) Zgłoś naruszenie 444

    Rządzą nami przedstawiciele budżetówki dlatego ogrom urzędników ok 2 mln jest wiecznie nienasyconych. Kto na to zarobi? Polski na to nie stać.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • XXXXXX(2018-04-19 20:23) Zgłoś naruszenie 31

    TAKICH KŁAMCÓW JESZCZE W RZĄDZIE NIE BYŁO. ŁŻĄ I KŁAMIĄ NA KAŻDYM KROKU .MYŚLĘ ZE TYLKO DO WYBORÓW .POZDRAWIAM MYŚLĄCYCH LOGICZNIE

    Odpowiedz
  • kiedy będą wreszcie legalne automaty do gier??(2018-04-20 10:18) Zgłoś naruszenie 21

    Dlaczego MFnadal zwleka z wprowadzeniem legalnych automatów do gier -zgodnie z ustawą z poprzedniego roku monopol na te gry miał dostac Totolotek i co cisza. A to sa niebagatelne kwoty rocznie szacuje sie dochód dla budżetu z tytułu opodatkowania rynku gier na automatach na ok 3 mild zł x każdy rok opóxnienia to juz są gigantyczne kwoty ale w MF cisza.

    Odpowiedz
  • Dlaczego MF nie obnizy akcyzy na tytoń i alkohol?(2018-04-20 10:16) Zgłoś naruszenie 21

    Dlaczego MF nie podejmie decyzji o obnizeniu akcyzy na papierosy i alkohol? Przeciez w MF-ie maja dane ,które jasno wykazują ,że podniesienie akcyzy na te wyroby przez Jacka Kapice spowodowało oczywisty skutek w postaci obniżenia wpływów z tytułu tego i to w setkach milionów złotych. Plus oczywisty rozwój przemytu lewych papierosów i alkoholu. Szacuje sie ,że rynek lewych alkoholi i papierosów siega w Polsce 1/3 ogólnej sprzedaży. Traci na tym budżet miliardy złotych, tracą legalnie działające firmy ponieważ przy tak wysokiej akcyzie niesa w stanie sprostac konkurencji przemytniczej. . Dlaczego Premier Morawiecki tego nie dostrzega sam potwierdził fakt ,że obniżenie CIT-u spowodowało podwyzszenie i to znaczne przychodów z tytułu tego podatku ,to oczywiste ,ż etak samo bedzie z akcyza

    Odpowiedz
  • Iza(2018-05-01 20:58) Zgłoś naruszenie 10

    Mam nadzieję że rządzący zdają sobie sprawę, że w najbliższych wyborach na budżetówkę nie maja co liczyć. Pracownicy KRUS niższego szczebla dłuuuugo będą pamiętać zamrożenie płac.

    Odpowiedz