UOKiK jak prokurator, przedsiębiorca jak oskarżony

autor: Patryk Słowik26.03.2018, 07:38; Aktualizacja: 26.03.2018, 09:44
W ocenie naruszeń z zakresu prawa konkurencji może to być jeszcze ważniejsze niż w innych postępowaniach, gdyż wyniki postępowania antymonopolowego mogą prowadzić także do odpowiedzialności osób fizycznych.

W ocenie naruszeń z zakresu prawa konkurencji może to być jeszcze ważniejsze niż w innych postępowaniach, gdyż wyniki postępowania antymonopolowego mogą prowadzić także do odpowiedzialności osób fizycznych.źródło: ShutterStock

W sprawach z odwołania od decyzji organów regulacji nakładających dolegliwe kary pieniężne stosować należy standardy obowiązujące w sprawach karnych – uznał Sąd Najwyższy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • Inspektor inspektorow.(2018-03-27 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Powiem wiecej UOKi K powinien nakładać z karą także obowiazek z urzędu naprawienia krzywdy poszkodowanym w sposób adhezyjny . mało to róznych naciagaczy np telefoniczny zarobiło dużo wiecej na oszustwach niz zapłaciło kar.Raz mi jeden z banków wypłacił odszkodowanie _urząd nalozył kare a Mi kazał wyplacić odszkodowanie -to było poczucie sprawiedliwości!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane