Firmy walczą o rowerowe zlecenia w miastach

autor: Krzysztof Śmietana14.03.2018, 07:55; Aktualizacja: 14.03.2018, 09:30
rower, rowery

Walkę o zlecenie już zapowiedziała firma Nextbike Polska.źródło: ShutterStock

Systemy miejskich jednośladów ruszą w Trójmieście, ale też w takich miastach, jak Płock, Tarnów czy Zielona Góra.

Od czasu uruchomienia w Polsce w 2010 r. pierwszych systemów rowerów publicznych ich popularność gwałtownie wzrosła. Działają już w 35 miastach, w tym w większości dużych aglomeracji. A to nie koniec. Niebawem mają się pojawić w kilkunastu kolejnych ośrodkach. To miasta średniej wielkości, jak Płock, Kędzierzyn-Koźle, Tychy, Kalisz, Legnica, Tarnów czy Zielona Góra. Ale przetarg szykuje też cała aglomeracja trójmiejska.

Tamtejszy System Roweru Metropolitalnego ma objąć 14 gmin – oprócz Gdańska, Gdyni i Sopotu m.in. Tczew, Puck, Władysławowo i Rumię. Dostępnych ma być 3866 jednośladów. Przedsięwzięcie ma różnić się od już istniejących. Będzie to tzw. system IV generacji: rowerów nie trzeba będzie zostawiać w stacjach dokujących, tylko przy zwykłych stojakach. Nie planuje się też opłat za krótkotrwałe przejazdy. – Przetarg na uruchomienie systemu ogłosimy w ciągu kilku dni – zapowiada Krzysztof Perycz-Szczepański, kierownik projektu Rower Metropolitalny. Metropolia dostała na niego 17 mln zł unijnej dotacji.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane