Budowa odcinka ma być prowadzona w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. "Obaj oferenci: Autostrada Mazowsze S.A. i Autostrada Południe S.A. wyrazili gotowość przedłużenia ważności oferty do końca lutego br. i tym samym do kontynuowania negocjacji" - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Według Generalnej Dyrekcji, prowadzone od października 2008 roku rozmowy doprowadziły do istotnego zbliżenia stanowisk strony publicznej i oferentów ubiegających się o kontrakt na ten odcinek autostrady, jednak niektóre zapisy umowy wymagają doprecyzowania.

"Najdalej do 6 lutego 2009 roku obie spółki powinny dostarczyć formalne potwierdzenie zgody na przedłużenie ważności ofert" - napisano.

Obecnie autostrada A2 liczy 253,9 km i łączy Łódź z Nowym Tomyślem

Obecnie autostrada A2 liczy 253,9 km i łączy Łódź z Nowym Tomyślem (wielkopolskie) - na odcinku od Konina do Nowego Tomyśla jest płatna. Odcinek Stryków-Konotopa liczy 180,5 km.

Budowa ostatniego, zachodniego odcinka autostrady A2, prowadzącego do granicy z Niemcami, ma się rozpocząć w marcu 2009 r., a zakończyć - według planu - w IV kwartale 2011 r.

Według resortu infrastruktury, cała autostrada A2 łącząca przejścia graniczne w Świecku i Kukurykach będzie liczyć 610 km.