statystyki

Chrzanowski z KNF: Nie regulujemy rynku kryptowalut. Ostrzegamy przed ryzykiem [WYWIAD]

autor: Bartek Godusławski06.02.2018, 07:36; Aktualizacja: 06.02.2018, 09:15
Nie ma gotowej listy podmiotów działających w szarej strefie

Nie ma gotowej listy podmiotów działających w szarej strefieźródło: ShutterStock

Chrzanowski: Z punktu widzenia nadzoru waluty wirtualne to towar, jak cebulki tulipanów, kolorowe koraliki czy cokolwiek innego, czym można się wymieniać. Nie regulujemy tego rynku, ale ostrzegamy przed ryzykiem.

Dlaczego KNF zdecydowała się skierować do prokuratury zawiadomienie w sprawie giełdy kryptowalut BitBay i wpisać ją na listę ostrzeżeń publicznych?

Na podstawie analizy dostępnych materiałów nabraliśmy uzasadnionych podejrzeń, że podmiot ten prowadzi działalność, która może spełniać przesłanki czynu zabronionego, zagrożonego sankcją karną. Zgodnie z ustawą o nadzorze nad rynkiem finansowym konsekwencją złożonego przez nas zawiadomienia do prokuratury dotyczącego uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa jest wpis takiego podmiotu na listę ostrzeżeń publicznych KNF.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • zs(2018-02-06 11:27) Zgłoś naruszenie 21

    kom DGP. To podobny do oscylatora czy AG planowany przekręt i przewał, na wielką skalę przez ludzi NY i innych Baksików (Bloomberg podpytuje , a może Rokefelery też by podpytali,sądowali?) ,gdzie w samej RP zginęły, nie odzyskane do dziś kwoty olbrzymie w mildach(czyżby wylądowały na księżycu ,że nie można cofnąć ,czy trafiły do swoich ???) ,równe utrzymania rocznego resortów np. MZ i MON. Dziwne ,że UE Bruksela , taka demokratyczna i prawa ,uczciwa pouczająca innych tego śmierdzącego na odległość gieszeftu nie widzi, nie wydaje dyr. zakazu ,a chociaż ostrzeżeń ludom UE , na co czeka ,to jest pytanie, czy słucha dalej lobbistów ok.10 tys. przy UE???.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane