Będzie zakaz handlu w niedzielę od 2018 roku. Sejm uchwalił ustawę

24.11.2017, 11:41; Aktualizacja: 25.11.2017, 08:53
Obrady Sejmu

Obrady Sejmuźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Sejm uchwalił w piątek ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. - tylko jedna w miesiącu, a od 2020 r. ma obowiązywać zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (31)

  • remig(2017-11-24 12:31) Zgłoś naruszenie 172

    I nie są zadowoleni ani zwolennicy neoliberalizmu, ani fundamentaliści. Bo przecież "prawa pracownicze" to tylko pozorny temat tego sporu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Idzie zima(2017-11-24 14:09) Zgłoś naruszenie 1414

    Najbardziej niezadowoleni są rodzice z dużą ilością dzieci, w niedzielę w galeriach handlowych jest, już właściwie było, wielkie wesołe miasteczko. Wrzask, kwik jazda samochodzikami itd... i oblężone jadłodajnie; dlatego inni raczej unikali zakupów w niedzielę, chyba, że w sytuacji wyższej konieczności.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Krzysiek(2017-11-24 15:47) Zgłoś naruszenie 183

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prawnik(2017-11-24 20:19) Zgłoś naruszenie 1013

    Jestem rodzicem i jestem niezadowolony. Wieloaspektowo. Po pierwsze nie lubię, jak ktoś mi narzuca ideologię. Po drugie: w Polsce mamy wredny klimat. Szaro, buro, mokro, śmierdząco. Market jest jedynym miejscem, gdzie z tymi dzieciakami od jesieni do wiosny realnie w mojej okolicy da wybrać.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • hihi(2017-11-24 20:35) Zgłoś naruszenie 47

    jestem za, peło w niemcach kupi

    Odpowiedz
  • Halina(2017-11-24 22:24) Zgłoś naruszenie 76

    Prowadzę sklep sama kto mi zabroni w nim sprzedawać w niedzielę.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • młodzież(2017-11-24 23:30) Zgłoś naruszenie 610

    BRAWO!

    Odpowiedz
  • młodzież(2017-11-24 23:30) Zgłoś naruszenie 710

    BRAWO!

    Odpowiedz
  • jabloko(2017-11-25 06:30) Zgłoś naruszenie 181

    Będzie wreszcie czas żeby załoga zabrała się za magazyn . Przeszkolimy ekspedientów na magazynierów i wózkowych , będą w niedzielę zapi...ać w magazynach i przyjmowaniu dostaw... to chyba nie jest zabronione ??? Mowa jest o handlu, tak ???

    Odpowiedz
  • Anna35(2017-11-25 07:47) Zgłoś naruszenie 22

    Witam, z tego co wyczytałam to w te wolne dni będzie mógł pracować tylko pracowdawca, jednak że czy w te wolne ndz będzie mógł zarudnić kogoś na umowę zlecenie ??

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Wolny ....(2017-11-25 19:06) Zgłoś naruszenie 43

    ..... i demokratyczny kraj a rządzony gorzej niż za komuny.

    Odpowiedz
  • BXXYY(2017-11-25 21:26) Zgłoś naruszenie 71

    Sądzę, że w te dni handel iluzją także będzie zakazany! Kiedy wreszcie będzie zbierany podatek od handlu obietnicami, bez pokrycia? BXXYY

    Odpowiedz
  • xxx(2017-11-26 21:20) Zgłoś naruszenie 31

    Efektem będzie spadek zysków handlu, a co za tym idzie podniesienie przez handel cen żeby sobie wyrównać straty, a co za tym idzie wzrost inflacji, a co za tym idzie zbiednienie spoleczeństwa, zwłaszcza emerytów.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • klock(2017-11-27 12:09) Zgłoś naruszenie 01

    Myślę, że dla supermarketów to nie jest wielki cios, z pewnością wykorzystaą wiele luk w ustawie żeby zniwelować niedziele straty

    Odpowiedz
  • beker(2017-11-27 12:32) Zgłoś naruszenie 01

    Dobrze, że wszystkie małe sklepy, bez podziału na taki czy siaki są wyłączone z zkazu, to im powinno pomcó przrtwać na rynku

    Odpowiedz
  • french(2017-11-27 12:33) Zgłoś naruszenie 11

    Ta ustawa trochę ucywlizuje ten biedny naród, wiecznie zagoniony, opętany zakupam i promocjami, bez czasu na refleksję, dobrze się stało

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • patriota(2017-11-28 14:15) Zgłoś naruszenie 21

    Zaraz się okaże , że biznesmeni mający po 10 sklepów będą mieć wszystkie otwarte , sami natomiast będą wylegiwać się w domu. Wygląda , to następująco : Pan X ma 5 sklepów , Pani Y ( małżonka Pana X ma 5 sklepów) , będzie zakaz taki sam jak jest w tej chwili dla 13 świąt ( te sklepy są otwarte). Pan X wypisuje umowy zlecenie dla pracowników Pani Y , a pani Y dla pracowników Pana X. Wszystko zgodnie z prawem , ale nie do końca , ponieważ są to fikcyjne umowy , pracownicy pracują w swoim miejscu pracy , a na papierze pracownik Pana X znajduje się w sklepie Pani Y i na odwrót . Co na to Państwowa Inspekcja Pracy : przeprowadza kontrolę , w dokumentach się wszystko zgadza i jest po sprawie. Wystarczy aby urzędnicy ruszyli tyłki w takie święto i udali się do otwartych sklepów , wystarczy wylegitymować pracownika ( jest obowiązek noszenia dokumentu tożsamości) i wtedy okazało by się , że ten pracownik nie ma prawa pracować w tym miejscu. Ale po co , skoro łatwiej jest wprowadzać głupie zakazy , a oszustom pozwalać nabijać kasę.

    Odpowiedz