Kongres eksportowy, poświęcony ekspansji polskich firm na zagraniczne rynki - tak pozycję Kongresu 590 na mapie wydarzeń gospodarczych w Polsce widzi Mariusz Chłopik, wiceprezes zarządu Fundacji im. Sławomira Skrzypka i współtwórca wydarzenia, którego druga edycja rozpoczęła się w Rzeszowie. Zapytaliśmy go, skąd nazwa Kongresu i co oznaczają zawarte w niej cyfry.

- 590 to jest prefiks kodu kreskowego, którym są oznaczone towary wyprodukowane w Polsce, przez polskie firmy. I to jest piękne, że możemy kupować polskie produkty superjakości, że widzimy je na sklepowych półkach za granicą - wyjaśniał tajemnicę cyfr w nazwie Kongresu Mariusz Chłopik.

Mówiąc o tym, co się w czasie Kongresu wydarzy i o czym będzie mowa, zwrócił uwagę na osiem branż, które wytypowano jako te, w których Polska jest w stanie zrobić krok milowy - albo już wyprzedza konkurencję, albo potrzebuje niewiele. Jako przykład podał elektromobilność. - Rok temu na Kongresie 590 mówiliśmy, że Polska może się stać hubem do produkcji autobusów i samochodów elektrycznych. I my chcemy rozmawiać o tym, co jest realne do zrobienia, szczególnie w kontekście rozwoju polskich firm i ich ekspansji na rynki zagraniczne - wyjaśniał.

O Kongresie 590 tutaj przeczytasz więcej>>