Dzięki zmianom w prawie umożliwiającym wysyłkową sprzedaż leków, na które nie wymaga się recepty, w sieci jest coraz więcej internetowych aptek. W grupującym sklepy internetowe serwisie www.sklepy24.pl można znaleźć adresy do 38 e-sklepów oferujących produkty w kategorii zdrowie i medycyna. Wzięli z nich przykład przedsiębiorcy, którzy postanowili zarobić na ułatwianiu klientom poszukiwania najtańszych i najłatwiej dostępnych medykamentów. Wzorem internetowych porównywarek cen telewizorów, lodówek, komputerów, aparatów, telefonów czy usług w polskim internecie pojawiły się też internetowe porównywarki leków.

Szukać można ich w dwóch serwisach działających na polskim rynku - www.leku.pl oraz www.infocen.pl. To dwie porównywarki skupiające się tylko i wyłącznie na porównywaniu cen i lekarstw dostępnych bez recepty. W tych dwóch serwisach dedykowanych oferta lekarstw, kosmetyków, a także dostępnego na rynku sprzętu medycznego, akcesoriów leczniczych czy rehabilitacyjnych jest najszersza. Ale lekarstw można też szukać w najbardziej znanych i największych internetowych porównywarkach, które zaczynały działalność na rynku głównie od prezentacji elektroniki, ale ciągle rozwijają swoją bazę produktów. Wśród nich są takie serwisy jak www.ceneo.pl, www.radar.pl, www.9sekund.pl czy www.nokaut.pl. Rozwijając ofertę medyczną, naśladują duże porównywarki światowe i amerykańskie - takie jak choćby Shopzilla.com, www.shopping.yahoo.com czy www.shopping.aol.com, które już dawno wprowadziły do swojej bazy oferty sklepów z tego rynku.

Przed wyborem konkretnej oferty warto porównywać ofertę w kilku porównywarkach jednocześnie. Podobnie bowiem jak w przypadku najbardziej znanych porównywarek elektroniki serwisy porównujące lekarstwa zastrzegają w regulaminach, że nie odpowiadają za jakość, ceny ani dostępność prezentowanej oferty.

- Wszystkie przedstawiane w serwisie informacje, takie jak ceny, opisy produktów oraz inne informacje dotyczące oferty handlowej danej apteki, są przekazywane przez współpracujące z nim apteki internetowe. Udostępniane przez apteki internetowe dane nie są poddawane weryfikacji czy kontroli przez serwis - takie ostrzeżenie można przeczytać w regulaminach serwisów.