W lutym w ofercie sieci Era pojawi się G1, zaprojektowany przez firmę Google i produkowany przez tajwańskie HTC pierwszy na świecie multimedialny telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android.
Urządzenie uznawane za potencjalnego konkurenta iPhone od jesieni 2008 roku jest dostępne w sieci T-Mobile w USA i Wielkiej Brytanii, gdzie w 2008 roku sprzedano w sumie ok. 1 mln tych telefonów, kilkakrotnie więcej niż planowano. Poza Polską G1 w I kwartale będzie też wprowadzone na rynek w sieciach T-Mobile w Austrii, Czechach, Holandii i Niemczech.
Analitycy spodziewają się, że mimo kryzysu w branży komórkowej (prognozowany jest kilkuprocentowy spadek światowej sprzedaży komórek) telefony z systemem operacyjnym Android będą chętnie kupowane. Producenci komórek zapowiedzieli wprowadzenie w tym roku ok. dziesięciu modeli komórek z Androidem.
G1, podobnie jak iPhone, ma dotykowy ekran. Ponadto ma klawiaturę QWERTY. Jest wyposażony w GPS, co umożliwia lokalizację w terenie. Telefon ma kamerę 3,2 Mpx, a z internetem łączy się z prędkością do 7,2 Mb/s przy ściąganiu danych i do 2 Mb/s przy wysyłaniu.