Zakaz handlu w niedzielę: Zakupy tabletem i smartfonem też niemożliwe. Nie kupisz nawet e-booka

autor: Sławomir Wikariak25.10.2017, 07:47; Aktualizacja: 25.10.2017, 08:16
Intencją posłów było, by konsumenci także w niedziele mogli składać i opłacać zamówienia, które od poniedziałku mogłyby być wysyłane.

Intencją posłów było, by konsumenci także w niedziele mogli składać i opłacać zamówienia, które od poniedziałku mogłyby być wysyłane.źródło: ShutterStock

W co drugą niedzielę nie zrobisz zakupów przez aplikację mobilną, a nawet nie ściągniesz e-booka. Wszystko przez lukę w projekcie ustawy o ograniczeniu handlu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • KO(2017-10-25 09:40) Zgłoś naruszenie 291

    A czy będzie można kupić ciastko w cukierni, zjeść obiad w restauracji czy obejrzeć film w kinie ? Galerie handlowe to nie tylko sklepy typu Tesco itp.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gemini (2017-10-25 09:52) Zgłoś naruszenie 204

    Mam nadzieję że nikt mi nie zabroni kompa włączyć w co druga niedzielę bo zapowiada się ostra nuda...

    Odpowiedz
  • zlp(2017-10-25 09:58) Zgłoś naruszenie 416

    To wyłączyć jeszcze telewizję i internet. No i nie zapomnieć pozamykać miejsca gdzie tacę się zbiera. Bo to też biznes. Tylko czy w tej ustawie nie chodzi właśnie o TEN biznes?

    Odpowiedz
  • raspo(2017-10-25 10:01) Zgłoś naruszenie 252

    Autor chyba myli pojęcie sklepu internetowego z pojęciem strony internetowej sklepu. Autorze! strona to jedynie interfejs użytkownika sklepu internetowego. Aplikacje na smartfonach zastępują stronę internetową oferując własny interfejs, ale również korzystają z tego samego sklepu, więc nie łapią się na zakaz handlu w niedziele. Proszę nia siać zamętu.

    Odpowiedz
  • czy komuś władza się znudziła?(2017-10-25 10:19) Zgłoś naruszenie 234

    Zakupy w niedzielę to ulubiona rozrywka Polaków. Obawiam się, że ta ustawa mocno zaszkodzi politykom, którzy by chcieli na nią głosować. W gospodarce głosuje sie nogami. Natomiast politycy mogliby starać się, żeby zarobki rosły, co jedna od 25 lat nie leży w kręgu zainteresowania polityków.

    Odpowiedz
  • xxxxx(2017-10-25 11:47) Zgłoś naruszenie 124

    A u starszych braci w wierze to w szabas nawet talerzy pozmywac nie można bo to praca,czyli idziemy w tym kierunku?

    Odpowiedz
  • Same luki i luki(2017-10-25 12:26) Zgłoś naruszenie 182

    Luka w prawie luka w prawie,itd itd-jak ma jej nie być,jak ma być wszystko w zgodzie z literą prawa,skoro za pisanie ustaw ważnych dla Państwa Polskiego biorą się murarze tynkarze,operatorzy wózków widłowych-ludzi dyletantów w zakresie prawa.Jak ma taka Ustawa być spójna i mądrze napisana.Popatrzcie na takiego Śniadka-obraz nędzy i rozpaczy.Ktoś taki pisze ustawy.Ech....koniec świata-jakby to powiedział "Popiołek" Oni nie naprawiają-Oni demolują ten Kraj.Są w jakimś totalnym amoku.To tak trochę jak dać niewidomemu brzytwę.

    Odpowiedz
  • polki(2017-10-25 12:30) Zgłoś naruszenie 244

    a w kościele też ma byc zakaz handlu - sprzedaży gazetek , dewocjonali i zbierania na tacę , ślubów, chrztu !!!! Bo to jest obrót handlowy !!!

    Odpowiedz
  • Ależ to Rozrywka i Wypoczynek Polaka.....(2017-10-25 12:46) Zgłoś naruszenie 41

    Polak nie potrafi odpoczywać.....

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-10-25 13:15) Zgłoś naruszenie 113

    A co z telezakupami wypełniającymi 2/3 czasu antenowego naszej ulubionej "telewizji niepokornej"?

    Odpowiedz
  • Adamo44(2017-10-25 14:14) Zgłoś naruszenie 71

    Wyraźnie napisane jest w sklepach internetowych i platformach internetowych, a nie stronach internetowych. Aplikacja mobilna jest prowadzona przez sklep internetowy (skoro handel odbywa się w internecie), a sama aplikacja mobilna jest platformą internetową coraz bardziej popularną w obecnych czasach. Więc nie wiem po co to straszenie ludzi.

    Odpowiedz
  • yimsha(2017-10-25 20:51) Zgłoś naruszenie 22

    He, he, he - tak to jest jak się myli sklep internetowy ze stroną internetową (vs aplikacja mobilna) - oj, panie redaktorze coś tu słabo z wiedzą- a po komentarzach sądząc trafił pan w podobne środowisko he, he, he

    Odpowiedz
  • Koksu(2017-10-26 06:47) Zgłoś naruszenie 51

    A co z Kościołem sprzedającym np gazety, świeczki, cegiełki czy inne tam badziewie????

    Odpowiedz
  • Me (2017-10-26 08:33) Zgłoś naruszenie 42

    Szpitale budować a nie kościoły!

    Odpowiedz
  • TT(2017-10-26 18:13) Zgłoś naruszenie 22

    Nie mają ludzi do pracy. Najwięcej wyjechało w tym roku, po dobrych zmianach. Pracują przeważnie ukrajńcy. Niedługo do kościoła nie będzie komu chodzić.

    Odpowiedz
  • alabamam(2017-10-28 17:56) Zgłoś naruszenie 11

    100 tysiecy kary powinien dostac Sniadek ,Duda i reszta solidarochow za zaprojektowanie najglupszej i najbardziej szkodliwej ustawy dla konsumentow w tej kadencji sejmu.

    Odpowiedz
  • judaaszek(2017-10-28 18:03) Zgłoś naruszenie 21

    Rozumiem ze to pierewszy krok do wygrania przez LEWICE naastepnych wyborow.Mam nadzieje ze LEWICA WPROWADZI ZAKAZ PRKTYK RELIGIJNYCH w SZKOLACH i W PRACUJACE DNI TYGODNIA!!!

    Odpowiedz
  • jasia(2017-10-28 18:06) Zgłoś naruszenie 01

    Podobno coreczka Szyszki zlozyla slubowanie,zostala mysliwym i bedzie polowac na korniki w Puszczy Bialowieskiej

    Odpowiedz
  • Mario(2017-10-30 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    To może tak zamknąć państwo na niedzielę... Niech nikt nie pracuje., bo teraz tworzy się kasta pracowników marketów którzy nie będą pracować. Niech sprawiedliwości z prawem będzie dla wszystkich

    Odpowiedz
  • iza(2018-01-05 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiem, że jak nie kupie biletu w niedzielę to konik w tramwaju powinien to uwzględnić, bo przecież nie każdy tramwaj ma biletomat.

    Odpowiedz