Od 19 do 21 września w Gliwicach będą gościć przedstawiciele najważniejszych marek w branży technologii baterii i elektromobilności, jak LG, Samsung, Sony, oraz przedstawiciele producentów pojazdów elektrycznych, m.in. Ursusa oraz Solarisa
Media

Po raz kolejny w Polsce odbędzie się Battery Experts Forum – międzynarodowa konferencja, która gromadzi specjalistów w tej dziedzinie. Organizatorem jest firma BMZ Poland.

Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami i analizami rynkowymi z segmentu niezależnych systemów dostarczania oraz magazynowania energii. W Gliwicach zostaną zaprezentowane najnowsze technologie litowo-jonowe, jakie działają w systemach bateryjnych oraz magazynach energii. Prelegenci omówią również najważniejsze zagadnienia z zakresu elektromobilności.

Uczestniczący w Battery Experts Forum przedstawiciele władz lokalnych i rządu oraz producenci autobusów będą się zastanawiać nad sposobami wdrożenia programu elektromobilności w Polsce. Ważną kwestią będzie finansowanie budowy infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych.

Atrakcją będą przejażdżki najnowocześniejszymi samochodami elektrycznymi – BMW i5, BMW i8 czy Tesla Model S. Goście będą też mieli okazję obejrzeć – po raz pierwszy w Polsce – samochód Rimac Concept One. Na miłośników większych pojazdów czekać będą najnowsze modele autobusów elektrycznych.

Ale elektromobilność to nie tylko samochody i autobusy. Uczestnicy XIV Edycji Forum będą mieć możliwość przetestowania rowerów elektrycznych, dostępnych w specjalnie na tę okazję zbudowanym miasteczku rowerowym.

W gronie tegorocznych prelegentów znajdą się między innymi: Sven Bauer z BMZ Group, Barbara Adamska z ADM Poland, Dong Wook (Tom) CHUN z LG Chem Europe GmbH, Tomasz Rodziewicz z Tauron Dystrybucja SA, Marek Pol z Ursurs Bus SA oraz prof. Maciej Świerczyński z Aalborg University.

Honorowy patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objęli: Ministerstwo Energii, Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Konferencja Battery Experts Forum odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Zbiegnie się z oficjalnym otwarciem nowej fabryki BMZ Poland w Gliwicach zaplanowanym na 18 września. Nowa inwestycja jest odpowiedzią na nieustannie zwiększający się popyt na zaawansowane technologie litowo-jonowe.

BMZ Poland Sp. z o.o. powstało w 2010 r. jako spółka córka BMZ GmBH, międzynarodowej korporacji założonej w 1994 r. w niemieckim Karlstein. Obecnie grupa BMZ jest liderem wśród europejskich producentów zestawów akumulatorowych dla przemysłu ogrodniczego, rowerowego, medycznego i rynku szeroko pojętych elektronarzędzi. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów podtrzymywania energii, bazując na ogniwach litowo-jonowych.

Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.battery-experts-forum.com/gliwice_home

Partner