- Zalando rozpoczęło działalność swojego centrum logistycznego w Gardnie koło Gryfina w ramach I etapu realizacji projektu, podała spółka.

"Z centrum logistycznego platformy modowej Zalando w Gardnie koło Gryfina została wysłana pierwsza paczka do jednego spośród ponad 21 mln klientów Zalando w Europie. Kolejnym etapem inwestycji będzie rozpoczęcie obsługi manualnej" - czytamy w komunikacie.

"Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej Europie. Centrum logistyczne w Gardnie koło Gryfina jest dla nas bardzo istotną inwestycją, dzięki której będziemy mogli sprawniej realizować większą liczbę zamówień dla klientów z wszystkich 15 rynków, na których Zalando jest aktywne, a zwłaszcza z Polski, Skandynawii oraz Niemiec. Jesteśmy dumni, że już po roku od daty rozpoczęcia budowy, możemy obsłużyć pierwszego klienta" - skomentował country manager Zalando na Polskę, Włochy oraz Hiszpanię Giuseppe Tamola, cytowany w komunikacie.

Pierwszy etap budowy został ukończony w sierpniu 2017 roku. Początkowo centrum będzie obsługiwane przez niewielki zespół pracowników, których celem będzie dostosowanie procesów sprzedażowych pod zamówienia klientów, a także zatrudnianie nowych pracowników.

Prace nad budową międzynarodowego centrum logistycznego Zalando rozpoczęły się w sierpniu 2016 roku. We współpracy z firmą Goodman, powstała nieruchomość o wielkości 130 tys. m2. Dostawcą usług logistycznych jest Fiege, który w środkowej fazie inwestycji zatrudni ok. 1 000 osób.

Zalando to czołowa platforma modowa e-commerce w Europie.