Nauczyciele, żołnierze, policjanci: Dla kogo podwyżki w budżecie na 2018?

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki28.08.2017, 07:26; Aktualizacja: 28.08.2017, 10:20
pieniądze3

pieniądze3źródło: ShutterStock

5 proc. podwyżki dla nauczycieli. Dodatkowe pieniądze dla strażaków, żołnierzy, ratowników i policjantów. Oni zyskają najwięcej w 2018 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (47)

  • Łuki (2017-08-28 08:03) Zgłoś naruszenie 685

    Byle jakoś państwa przedkłada się na to jak władza traktuje swoich urzędników. ciągle zapomina się, ze za byle jakie pieniądze, na poziomie magazyniera, czy kasjera, choć z całym szacunkiem do tych profesji, nie będzie dobrych urzędników. Ferment w urzędach (nie mundurowych) też dojdzie zenitu, a obiecywane podwyżki nie zgaszą pożaru. Starzy zostaną, a młodzi uciekną, podobnie jak ma to miejsce w Policji. Selekcja negatywna, nie zostają najlepsi, tylko cała reszta. Potem to tak wygląda, że jak przyjdzie nawałnica, huragan, trąba powietrzna, że nie ma kto pracować, nie ma kto mądrze zarządzać akcjami ratunkowymi. Przykładowo, rezygnacja przez wojewodę z pomocy wojska to było kuriozum - no cóż, jaka władza, taki wojewoda. Szkoda tylko tych ludzi pozostawionych sobie samym.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ALINA(2017-08-28 09:47) Zgłoś naruszenie 5663

    A NAUCZYCIELOM TO NIBY ZA CO PODWYŻKA, CHYBA ZA TO ŻE CORAZ WIĘCEJ UCZNIÓW KORZYSTA Z KOREPETYCJI. CORAZ MNIEJ PRACUJĄ ALE CORAZ WIECEJ ZARABIAJĄ. DO TRYBUNAŁU SIE TO NADAJE, ŻEBY ZRÓWNALI ICH PŁACE, CZAS PRACY I WIEK EMERYTALNY DO RESZTY SPOŁECZEŃSTWA

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Radca Prawny(2017-08-28 09:01) Zgłoś naruszenie 499

    Mi w pewnym Urzędzie Wojewódzkim zaproponowali 2600 Brutto z cała masą ograniczeń... Chyba zadzwonię na czerwony telefon do Radia Z będzie kupa śmiechu - bo dla owego urzędu nie ma róznicy czy jesteś Radcą czy robotnikiem gospodarczym - dostaniesz tyle samo. swoją drogą ciekaw jestem jak zwartościowano Radców Prawnych w Urzędach...też na poziomie robotników gospodarczych czy sprzataczek ???

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • azazel(2017-08-28 09:53) Zgłoś naruszenie 417

    Ciekawe kiedy to się rypnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sebastian(2017-08-28 11:42) Zgłoś naruszenie 3611

    Nauczycielom za to, że usilnie i bez efektu usiłują wlać wiedzę do pustych mózgownic, z których powietrze wypycha wiedzę na zewnątrz!!!Nim te podwyżki dostaną, to najpierw zabiorą im wszystkie możliwe dodatki ustawowe, do pensji.Nowe przepisy to niech wprowadzają dla nowo zatrudnionych, a nie wstecz. A do ucznia: powiedz ma...le, co żeś robił w szkole/poza uwieszeniem się na telefonach, przeszkadzaniem, wygłupami, zakładami bukmacherskimi i aukcjami internetowymi. Dewastacją szafek, łazienek///

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Wezmę ale nie zagłosuję(2017-08-28 11:58) Zgłoś naruszenie 3119

    Chociaż kradzione nie tuczy-wezmę jak dadzą ale na pewno nie zagłosujemy razem z innymi z branży ponownie za Pisem.Bilans zysków i strat zarówno dla Kraju jak i rodziny jest ujemny.Nie mogę dalej godzić się na deptanie naszej konstytucji,praw wolności i niszczenia demokracji w Polsce.Jestem przekonany po tym co się słyszy i co mówią środowiska,co mówi "ulica" że są to ostatnie miesiące rządów PiS.W każdym razie na pewno rządów samodzielnych.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Gościu (2017-08-28 21:37) Zgłoś naruszenie 211

    To kłamstwo, policjanci w przyszłym roku nie dostaną żadnej podwyżki! Dopiero w 2019 wg ustawy modernizacyjnej.

    Odpowiedz
  • wielbiciel(2017-08-28 12:06) Zgłoś naruszenie 149

    Na razie jest czym przekupić....lud się cieszy i zagłosuje..jest micha,co tam praworządność..zobaczymy kto to odda....i kiedy......PRL przetrwał około 50 lat PRL bis tez może......

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • matka(2017-08-28 20:36) Zgłoś naruszenie 1217

    W szkole pracują także sprzątaczki ,kucharki ,wożne ich podwyżka nie dotyczy Ja po 35latach pracy zarabiam 2093 brutto i jest to razem z wyslugą i 10 % premią.Bogacą się tylko nauczyciele oni za4-5 godzin pracy dostają tyle co górnik na kopalni.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • uszi(2017-08-28 12:32) Zgłoś naruszenie 103

    Firma Kulczyków odda do budżetu prawie 900 mln to będzie na podwyżki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Fanatyk(2017-08-29 07:24) Zgłoś naruszenie 94

    Podział społeczeństwa doprowadzi do upadku PiS bo jest zasadnicza różnica mieć 2 tys na wsi a w mieście Produkcja dzieci 500 plus trwa nikt na wsi nie musi pracować bo mając kilkoro dzieci można żyć dostatnio w ogródku wyrośnie a wydać nie ma na co.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Greg(2017-08-28 23:32) Zgłoś naruszenie 816

    Budżetówka pójdzie za PIS-em, bo ten rząd nie czaruje tylko pracuje...

    Odpowiedz
  • Ggg(2017-09-02 09:02) Zgłoś naruszenie 60

    To kłamstwo bo policjanci nie dostaną w przyszłym roku podwyżki

    Odpowiedz
  • skorpi(2017-08-29 07:35) Zgłoś naruszenie 40

    A kiedy podwyżki dla skarbowców, którzy "uszczelniają"? To my zbieramy kasę na podwyżki dla "biednych nauczycieli (kwota bazowa o 1000zł wyższa niż nasza). Podwyżki w zeszłym roku w kwotach 4,99 (cztery złote dziewięćdziesiąt dziewięć) do 68zł (sześćdziesiąt osiem) to kpina!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jar(2017-09-04 19:53) Zgłoś naruszenie 40

    Jeśli podwyżki będą duże dla starszeych funkcjonariuszy policji od grup 1-5 i nie będą straszyć zmianami w systemie emerytarnym to poprawią się nastroje w policji i starsi zostaną i będą wprowadzać nowych policjantów w arkana służby. Inaczej to wszystko padnie z kretesem. Ale zaczynam się przekonywać co do PISu że są za Polską policją i poprawią życie funkcjonariuszy to i oni będą jeszcze bardziej oddani dla bezpieczeństwa Polski.

    Odpowiedz
  • jar(2017-09-29 10:00) Zgłoś naruszenie 30

    Ale jaja czyli młodzi dostaną podwyżki a stary który przez 26 lat gromadził grosz do grosza starając się żeby nie wpaść teraz będzie miał podobną pensje co młody? To nauczyciel powinien zarabiać a uczeń dopiero jak się nauczy. Policja zeszła na prawdziwe psy. Brak szacunku dla starszej kadry to profanacja munduru. Ale będzie jazda. Podwyżki dla wszystkich na grupach 1-5 to minimum.

    Odpowiedz
  • kabuz(2017-08-30 15:19) Zgłoś naruszenie 06

    Mundurowi to niech się cieszą bo zmieni się rząd i zabiorą im wszelkie podwyżki za wysługiwanie się obecnie rządzącym. Przy okazji obniżą im stopnie lub zdegradują. W ramach miłosierdzia katolickiego część byłych mundurowych zaczyna to przerabiać . Pożyjemy zobaczymy jak to dalej będzie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • yes otttake(2017-08-28 21:25) Zgłoś naruszenie 03

    moja stara 50 lat umofa PEŁOFA 13PL płaci tylko do 2 tys reszta do wybrania[volne ma] 2 tys brutto bez ************* słowem

    Odpowiedz