Protesty przeciwko reformie sądownictwa zaprowadziły nas... przed telewizory

autor: Elżbieta Rutkowska25.07.2017, 07:55; Aktualizacja: 25.07.2017, 08:40
telewizja, telewizor

Stacje informacyjne osiągnęły te wyniki w gorącym politycznie okresie forsowania przez PiS trzech ustaw dotyczących sądów.źródło: ShutterStock

W tygodniu protestów przeciwko zmianom w sądownictwie znacznie wzrosła widownia kanałów informacyjnych. Kanał TVN24 miał w minionym tygodniu – od poniedziałku 17 do niedzieli 23 lipca – średnio 364 tys. widzów w każdej minucie doby. To o 83 tys. więcej niż tydzień wcześniej. Przełożyło się to na 6,5 proc. udziału w rynku – wynik lepszy od osiągniętego przez telewizyjną Dwójkę zaliczaną do najchętniej oglądanych kanałów.

Tuż za Dwójką, na szóstym miejscu rankingu telewizji o największej widowni, znalazł się kanał TVP Info ze średnią widownią 324 tys. osób i udziałem 5,8 proc. Wzrost – do 82 tys. osób i 1,5 proc. udziału – zanotował też Polsat News. Jeszcze w czerwcu udział TVN24 w rynku wyniósł 4,8 proc., TVP Info 4 proc., a Polsat News 1,2 proc.

Ranking kanałów informacyjnych

Ranking kanałów informacyjnych

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Z danych Nielsen Audience Measurementwynika ponadto, że udziały tych telewizji w widowni były większe niż tydzień wcześniej, tj. w dniach 10–16 lipca.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane