Wraz z dużymi podwyżkami cen paliw w polskich rafineriach, należy spodziewać się również wzrostu cen na stacjach benzynowych - wynika z analizy portalu e-petrol.pl.

"Na stacjach benzynowych ostatni tydzień - zgodnie z przewidywaniami e-petrol.pl - przyniósł jeszcze obniżki cen paliw. Tymczasem należy się przygotować, że wraz z dużymi podwyżkami w polskich rafineriach na stacjach paliw pojawią się wyższe ceny" - napisano w opublikowanym w piątek raporcie.

"W ubiegły poniedziałek średnie detaliczne ceny popularnej benzyny 95 utrzymywały się na poziomie 3,37 zł, a olej napędowy kosztował 3,36 zł; możliwe, że na niektórych stacjach kierowcy będą jeszcze w weekend i na początku tygodnia tankować w tych cenach, jednak w większości regionów trzeba liczyć się z podwyżkami" - dodano.

Z analizy e-petrol.pl wynika, że w nadchodzących dniach można spodziewać się średnich cen benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego na poziomie 3,40-3,45 zł/l. Jedynym paliwem, które powinno potanieć, będzie autogaz, którego średnia cena powinna mieścić się w przedziale od 1,75 do 1,85 zł/l.