Netia poinformowała, że ma ponad 11 tys. klientów WiMax, z których ponad połowa korzysta z szerokopasmowego dostępu do internetu. W końcu 2007 r. 5,9 tys. klientów Netii miało dostęp do internetu za pomocą WiMax.

- Planujemy dalszą rozbudowę sieci na terenach podmiejskich oraz w miejscowościach o ubogiej kablowej infrastrukturze telekomunikacyjnej, w oparciu o analizy opłacalności inwestycji - mówi Piotr Czapski, członek zarządu Netii.

Inną strategię budowy sieci WiMax ma Exatel, operator kontrolowany przez PGE. Firma chce świadczyć usługi w 50 największych miastach. W pierwszej kolejności wybudowane zostaną sieci w 20 miastach, m.in. w Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Gdańsku, Szczecinie, Toruniu, Płocku, Częstochowie i Zielonej Górze. W Małopolsce działają już sieci w Krakowie, a w Nowym Sączu i Tarnowie zostaną uruchomione do końca września 2008 roku.

Trzecią firmą budującą ogólnopolską sieć szerokopasmowej transmisji danych jest NASK. Firma również instaluje swe stacje bazowe w największych miastach i ich okolicach. NASK chwali się, że ma 18 nadajników, w zasięgu których jest ponad 27 proc. Polaków i 10 proc. obszaru kraju.