statystyki

Produkcja lepsza od prognoz. Ale wzrost PKB lekko spowolni

autor: Łukasz Wilkowicz21.06.2017, 14:11
finanse, pieniądze, banknoty, kasa

Produkcja sprzedana przemysłu była o 9,1 proc. wyższa niż rok wcześniej. W przetwórstwie przemysłowym, które nie obejmuje górnictwa oraz firm użyteczności publicznej, wynik był nawet lepszy – sięgnął 9,6 proc.źródło: ShutterStock

W tym roku miesiące, w których obroty przemysłu rosną w tempie zbliżonym do 10 proc., przeplatają się z takimi, w których wzrostu prawie nie ma. Po kwietniowym spowolnieniu w maju dynamika była więc znów wysoka.

Koniunktura, jak w 2014 r.

Koniunktura, jak w 2014 r.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Produkcja sprzedana przemysłu była o 9,1 proc. wyższa niż rok wcześniej. W przetwórstwie przemysłowym, które nie obejmuje górnictwa oraz firm użyteczności publicznej, wynik był nawet lepszy – sięgnął 9,6 proc.

Kwietniowy spadek produkcji o 0,6 proc. był związany z mniejszą niż rok wcześniej liczbą dni roboczych. W maju pracowaliśmy dłużej, stąd znacznie lepszy wynik. Okazało się jednak, że dane Głównego Urzędu Statystycznego były nieco lepsze od oczekiwań analityków. Specjaliści widzą zarówno plusy, jak i minusy informacji płynących z GUS.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane