statystyki

Nasza energetyka może zyskać na emisji CO2

autor: Karolina Baca-Pogorzelska08.06.2017, 07:49; Aktualizacja: 08.06.2017, 09:06
emisja CO2

Polska ma o co walczyć, zwłaszcza że darmowych uprawnień będzie mniej i będą droższe. Jak dowiedział się DGP, jest szansa na pozyskanie ok. 16 mld euro, czyli blisko 65 mld zł, w latach 2021–2030 dla polskiej energetyki (koszty jej dostosowania do nowych wymogów w tym okresie wyniosą mniej więcej 29,5 mld euro).źródło: ShutterStock

16 mld euro w latach 2021–2030 może pozyskać na inwestycje polski sektor energetyczny dzięki reformie unijnego systemu handlu emisjami.

Po lutowej porażce naszej delegacji podczas posiedzenia unijnych szefów resortów środowiska podejście Polski do negocjacji nowych zasad handlu emisjami, czyli EU ETS, znacząco się zmieniło. – Polska strona skróciła listę żądań, skupiła się na energetyce, zaczęła konstruktywnie rozmawiać – oceniają nasi rozmówcy w Brukseli. Do zespołu negocjatorów dołączył wiceminister energii Michał Kurtyka.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Prawda o Wielkim Przekręcie.(2017-06-08 09:42) Zgłoś naruszenie 60

    Bzdura ,kłamstwo i obłuda.... Najwięcej na tym biznesie zarabiaja kraje wysoko rowiniete technologicznie ,to One produkują urzadzenia pomiarowe do kontroli stanu emisji ,montowane w polskich zakładach Energetycznych ,to One je za cięzka kase obsługują i to one opracowywują technoligie .Z drugiiej strony w mysl baraniego pedu zarzynanych owiec w polsce nawet w kopalniach spala sie biomase która ma 4 krotnie mniejsza wartośc opałowoą niz węgiel ,spal się ja w kotlach nie przystosowanych do jej spalania ,płacac za nią jeszcze do niedawna 4 krotnie więcej niż tona węgla. Malo koszt sprowadzenia i energi wydatkowanej na wyprodukowanie tony Biomasy przewyższa jej wartośc opałową.Ale to dopiero początek gory , przecież ten węgiel nispalony w miejsce Biomasy ,niespalony w kotłach z elektrofiltrami do jego spalania eksportujemy tam gdzie produkuja ta biomase i nie spalają go w urządzeniach z elektrofiltrami co oznacza żez domow tam dymią wszystkim co jest w weglu i srodowisko 4 krotnie sie pogarsza.Zyskują na tym ludzie z ukałdami ,bosowie z PSLu i POdomni Oszuści.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane