Targi w Hanowerze i polskie uczestnictwo w tego typu historycznym wydarzeniu pokazują, że Polska jest krajem, który rozwija się bardzo dobrze i ma potencjał także wśród polskich przedsiębiorców - ocenił we wtorek rzecznik rządu Rafał Bochenek.
Reklama

Na rozpoczętych w poniedziałek Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze, oprócz prezentacji ok. 200 polskich firm, można obejrzeć 27 rodzimych koncepcji technologicznych, przygotowanych przez polskie instytuty naukowe oraz wynalazców. Targi, których partnerem jest w tym roku Polska wspólnie otworzyły w niedzielę premier Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Rzecznik rządu, który był we wtorek gościem "Sygnałów Dnia" w Polskim Radiu podkreślił, że Polska po raz pierwszy jest "partnerem strategicznym tak dużego wydarzenia".

"Bardzo ważne targi, jedne z największych na świecie. W zeszłym roku Stany Zjednoczone, wcześniej Chiny, Indie, teraz czas na Polskę. To pokazuje tylko i wyłącznie to, że Polska jest krajem dobrze rozwijającym się, gdzie gospodarka cały czas idzie do przodu" - mówił Bochenek.

"Państwo jest do tego, żeby wspierać przedsiębiorców, aby tworzyć im dobre warunki do funkcjonowania i rząd PiS zdecydowanie różni się od tego, co było przez ostatnie lata - stara się tworzyć takie warunki, które będą sprzyjały rozwojowi przedsiębiorczości, start-upów, firm innowacyjnych, początkujących, jak również rozwojowi małych rodzinnych biznesów" - powiedział rzecznik rządu.

"Temu mają m.in. służyć działania podejmowane w ramach strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" - dodał.

Bochenek podkreślił, że targi są nie tylko szansą na promocję polskiego biznesu i polskich firm, ale też nawiązanie współpracy handlowej z partnerami z zagranicy.

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2017 odbywają się w Hanowerze (Niemcy) między 24 a 28 kwietnia. Prezentują się tam polskie firmy i jednostki naukowe. W tym roku Polska jest partnerem targów i promuje się hasłem: Smart means Poland.