PCC/Arriva dysponuje własnymi kasami jedynie na dworcach w Bydgoszczy i Grudziądzu

Obecnie konsorcjum PCC/Arriva dysponuje własnymi kasami jedynie na dworcach w Bydgoszczy i Grudziądzu. Podróżni wsiadający na innych stacjach mogą od 1 stycznia kupować bilety tylko u konduktorów. Obaj przewoźnicy zadeklarowali honorowanie w styczniu jedynie wspólnych biletów okresowych i miesięcznych zakupionych do 31 grudnia.

"Niestety, oznacza to, że bilet zakupiony po 1 stycznia u jednego przewoźnika nie będzie honorowany u drugiego przewoźnika obsługującego tę samą linię. Ponadto, dla klientów przesiadających się i korzystających w czasie swojej podróży z dwóch przewoźników, może to oznaczać wzrost kosztów podróży" - poinformował Maciej Królak, rzecznik PCC/Arriva w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej przewoźnika.

"Na początku przyszłego roku z naszej strony zaproponujemy ofertę, która ten wzrost kosztów przejazdu w części zniweluje. Z przykrością informujemy o tej sytuacji. Uważamy jednak, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby do tego nie doszło; Niestety w tej chwili jesteśmy bezsilni" - zaznaczył Królak.