statystyki

Bizneswoman Roku: Statuetki zostały rozdane

14.03.2017, 07:56; Aktualizacja: 14.03.2017, 08:58
biznes, kobieta, komputer, firma

Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Rokuźródło: ShutterStock

Ósma edycja konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku zakończona. O siedem statuetek rywalizowało 26 finalistek wyłonionych przez firmę doradczą PwC.

W kategorii Sukces w Korporacji nagrodzona została Iwona Georgijew, partner w firmie Deloitte. Nie tylko za sukces, który odniosła, ale i za aktywne wspieranie innych kobiet w realizacji ambitnych celów. Zwyciężczynią kategorii Moja Firma (przychody powyżej 4 mln zł) została Izabella Wałkowska, prezes zarządu firmy Plastwil, która nie tylko zrestrukturyzowała z sukcesem spółkę, ale też zdywersyfikowała produkcję, podwoiła park maszynowy, co przyczyniło się do potrojenia obrotu i zwiększenia rentowności. Z kolei najlepsze w kategorii Moja Firma (przychody poniżej 4 mln zł) okazały się Julia Sielicka-Jastrzębska oraz Zuzanna Sielicka-Kalczyńska – twórczynie szumiącego misia Whisbear. W ciągu dwóch lat udało im się zbudować od podstaw jedną z najważniejszych polskich marek w branży dziecięcej.

Nagrody przyznano jeszcze w czterech innych kategoriach. Statuetka Kobieta w Nowych Technologiach trafiła w ręce Patrycji Wizińskiej-Sochy i Anny Skotny, założycielek firmy Nestmedic. Wprowadziły one na polski rynek pregnabit, czyli pierwsze na świecie kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do badania i kontroli dobrostanu płodu – badania KTG. Laureatką w Start-up Roku została Urszula Herman, założycielka start-upu Pelvifly, twórczyni rozwiązania, które zrewolucjonizowało branżę telemedyczną. Mowa o aplikacji, która pozwala na rehabilitację oraz trening dna miednicy u kobiet. Nagrodę w kategorii Pomysł na Start odebrała natomiast Natalia Świrska. Pod jej kierunkiem stworzono personalnego asystenta napędzanego sztuczną inteligencją. Zwyciężczynią w ostatniej kategorii Działalność Społeczna okazała się Marianna Sitek-Wróblewska, prezes Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, działająca na rzecz młodego pokolenia.

W konkursie jak co roku przyznano też nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia. – W tym roku szukaliśmy przykładów integracji nauki z biznesem. Ten obszar polskiej gospodarki jest bowiem kluczowy dla jej stabilnego rozwoju. Nagrodę otrzymała prof. dr hab. inż. Jadwiga Sójka-Ledakowicz, dyrektor Instytutu Włókiennictwa w Łodzi, za zarządzanie jednostką naukową jak przedsiębiorstwem, które może przemienić tradycyjny przemysł włókienniczy w innowacyjną gałąź gospodarki – mówi Olga Kozierowska, pomysłodawczyni konkursu Bizneswoman Roku.


Pozostało 34% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane