statystyki

Bizneswoman Roku: Statuetki zostały rozdane

14.03.2017, 07:56; Aktualizacja: 14.03.2017, 08:58
biznes, kobieta, komputer, firma

Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Rokuźródło: ShutterStock

Ósma edycja konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku zakończona. O siedem statuetek rywalizowało 26 finalistek wyłonionych przez firmę doradczą PwC.

W kategorii Sukces w Korporacji nagrodzona została Iwona Georgijew, partner w firmie Deloitte. Nie tylko za sukces, który odniosła, ale i za aktywne wspieranie innych kobiet w realizacji ambitnych celów. Zwyciężczynią kategorii Moja Firma (przychody powyżej 4 mln zł) została Izabella Wałkowska, prezes zarządu firmy Plastwil, która nie tylko zrestrukturyzowała z sukcesem spółkę, ale też zdywersyfikowała produkcję, podwoiła park maszynowy, co przyczyniło się do potrojenia obrotu i zwiększenia rentowności. Z kolei najlepsze w kategorii Moja Firma (przychody poniżej 4 mln zł) okazały się Julia Sielicka-Jastrzębska oraz Zuzanna Sielicka-Kalczyńska – twórczynie szumiącego misia Whisbear. W ciągu dwóch lat udało im się zbudować od podstaw jedną z najważniejszych polskich marek w branży dziecięcej.

Nagrody przyznano jeszcze w czterech innych kategoriach. Statuetka Kobieta w Nowych Technologiach trafiła w ręce Patrycji Wizińskiej-Sochy i Anny Skotny, założycielek firmy Nestmedic. Wprowadziły one na polski rynek pregnabit, czyli pierwsze na świecie kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do badania i kontroli dobrostanu płodu – badania KTG. Laureatką w Start-up Roku została Urszula Herman, założycielka start-upu Pelvifly, twórczyni rozwiązania, które zrewolucjonizowało branżę telemedyczną. Mowa o aplikacji, która pozwala na rehabilitację oraz trening dna miednicy u kobiet. Nagrodę w kategorii Pomysł na Start odebrała natomiast Natalia Świrska. Pod jej kierunkiem stworzono personalnego asystenta napędzanego sztuczną inteligencją. Zwyciężczynią w ostatniej kategorii Działalność Społeczna okazała się Marianna Sitek-Wróblewska, prezes Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, działająca na rzecz młodego pokolenia.

W konkursie jak co roku przyznano też nagrody specjalne za wybitne osiągnięcia. – W tym roku szukaliśmy przykładów integracji nauki z biznesem. Ten obszar polskiej gospodarki jest bowiem kluczowy dla jej stabilnego rozwoju. Nagrodę otrzymała prof. dr hab. inż. Jadwiga Sójka-Ledakowicz, dyrektor Instytutu Włókiennictwa w Łodzi, za zarządzanie jednostką naukową jak przedsiębiorstwem, które może przemienić tradycyjny przemysł włókienniczy w innowacyjną gałąź gospodarki – mówi Olga Kozierowska, pomysłodawczyni konkursu Bizneswoman Roku.


Pozostało jeszcze 34% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane