"Stanowisko rządu jest przygotowywane. Projekt stanowiska został przesłany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Do dwóch-trzech tygodni ta sprawa trafi na posiedzenie RM. To jest bardzo szeroki temat. Rząd jest za ograniczeniem handlu w niedziele, na pewno niektóre sprawy w tym projekcie, jak karanie więzieniem – są dla nas nie do przyjęcia" - powiedział Bochenek w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Wskazał również na kwestię doprecyzowania podmiotów objętych zakazem.

Ostatnio zarówno minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, jak i wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki wskazywali, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie zakazu handlu w dwie niedziele w miesiącu. Wicepremier wskazywał, że całkowity zakaz handlu w niedziele nie wchodzi w grę.

Zgodnie z projektem ustawy - złożonym na początku września ub.r. przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzi NSZZ Solidarność - handel mógłby się odbywać w dwie kolejne niedziele poprzedzające Święta Bożego Narodzenia, przy czym jeżeli Wigilia przypada w niedzielę, to handel i wykonywanie innych czynności sprzedażowych w tym dniu dozwolony byłby do godziny 14.00, w ostatnią niedzielę przypadającą przed Świętami Wielkanocnymi, w ostatnią niedzielę stycznia, w ostatnią niedzielę czerwca, w pierwszą niedzielę lipca i w ostatnią niedzielę sierpnia.

Na początku października ub.r. Sejm w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele skierował go do dalszych prac w komisjach sejmowych.