Jak podkreślali przedstawiciele biur podróży, Polacy coraz chętniej spędzają święta Bożego Narodzenia i Sylwestra poza domem.

"Od kilku lat zauważamy, że wzrasta zainteresowanie klientów ofertą wyjazdów w okresie świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra" - oceniła Stanisława Cieślak z Orbis Travel.

Wzrost liczby klientów zanotowała również Triada

"Z danych dotyczących sprzedaży samej oferty świątecznej wynika, że sprzedaż w tym roku jest wyższa w porównaniu do sprzedaży tejże oferty w podobnym terminie roku ubiegłego. A jeśli porównamy oferty obejmujące Sylwester, to tu sprzedaż utrzymuje się na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym" - zaznaczył dyrektor finansowy Triady Jacek Dąbrowski.

Jak ocenił, największą popularnością wśród klientów biura cieszą się kierunki egzotyczne: Kuba, Meksyk, Sri Lanka oraz (jak co roku) Egipt i Maroko. W następnej kolejności są autokarowe imprezy narciarskie do Włoch.

Na spędzenie świąt i Sylwestra w ciepłym kraju zdecydowało się 65 proc. klientów portalu wakacje.pl. Pozostałe 35 proc. wyjedzie na narty. Jak poinformowała Magdalena Krzywosińska z wakacje.pl, najbardziej popularne, egzotyczne kierunki podróży to: Egipt, Maroko, Kuba oraz Kenia.