Trzy pytania o CETA. Europoseł Andrzej Grzyb: Umowy handlowe są ważne, ale muszą być dobre

autor: Lidia Raś07.02.2017, 09:40; Aktualizacja: 07.02.2017, 09:46
Stop CETA, umowy handlowe

Stop CETA, umowy handloweźródło: ShutterStock

- Umowy takie jak CETA są ważne, ale muszą to być dobre umowy, w pełni akceptowane przez obywateli, bez wątpliwości o zgodność z normami przyjętymi przez strony, z ich systemami prawnymi - mówi gazetaprawna.pl europoseł Andrzej Grzyb.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

  • Oo(2017-02-14 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    1. Kraje rozwijają się w kierunku rolnictwo -> przemysł -> usługi (wikipedia), z Twojego komentarza wynika że jesteśmy na etapie rolnictwo więc nim zostaniemy potęgą gospodarczą czeka nas jeszcze daleka droga. 2. To co kupujemy zależy od dostępności, ceny i zasobności portfela, w krajach biednych bazujących na rolnictwie nie wszystkich stać na produkty rolne wysokiej jakości - są one eksportowane i wymieniane technologie/usługi i śmieciowe jedzenie. 3. Odnośnie ceł - można je realizować po Niemiecku (dotacja na zakup auta elektrycznego, ale Niemieckiego (Tesli nie dotują)) 4. Kto napisał żeby lekceważyć handel międzynarodowy (czy dzisiaj bez CETA nie handlujemy ?)

    Odpowiedz
  • Oo(2017-02-08 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Mam trzy pytania do złotoustego: Jak obecne potęgi gospodarcze były słabe to stosowały cła, jak się wzmocniły i miały czym zdobywać inne rynki to zostały orędownikami wolnego handlu. 1. Czy to my jesteśmy potęgą gospodarczą w europie ? 2. Co nam przyniesie wymiana naszej żywności na taką co jej robaki nie jedzą ? 3. Co możemy eksportować poza tanią siłą roboczą, jaki z tego zysk skoro ludzie zmądrzeli i sami się eksportują ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane