Zainteresowani muszą zarejestrować się do 20 stycznia. Po tym terminie otrzymają więcej szczegółowych informacji na temat przetargu. UEFA jest przekonana, że mimo obecnego kryzysu ekonomicznego uda się uzyskać cenę nie niższą niż za tegoroczne mistrzostwa w Austrii i Szwajcarii.

"Jesteśmy pewni, że po zakończonych sukcesem mistrzostwach w 2008 roku, kolejne przyniosą co najmniej taki sam dochód" - powiedział rzecznik UEFA Rob Faulkner.

Tegoroczne mistrzostwa zakończyły się dla UEFA zyskiem w wysokości 250 mln euro. Łączny obrót wyniósł 1,3 mld euro, z czego 750 mln euro przyniosła sprzedaż praw do pokazywania meczów w telewizji, internecie i przez telefony komórkowe.

Według Faulknera piłkarskie mistrzostwa Europy są trzecią najchętniej oglądaną imprezą sportową, po mistrzostwach świata oraz letnich igrzyskach.

W celu uzyskania maksymalnych zysków, UEFA planuje sprzedawanie praw do ME-2012 oddzielnie dla europejskich rynków o największym potencjale, takich jak Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania czy Wielka Brytania.

Do mistrzostw w 2004 roku kontrakt z UEFA zawierała Europejska Unia Nadawców (EBU), która skupia 75 publicznych stacji z 56 krajów. Prawa do Euro 2008 nabyła firma Sportfive, która później odsprzedawała je poszczególnym nadawcom.