Kontrahent nie chce odebrać i zapłacić faktury. Co można zrobić?

autor: Hubert Rabiega04.02.2017, 07:30
Kontrahentowi, który zalega z płatnościami wyślijmy pocztą tradycyjną (listem poleconym i za potwierdzeniem odbioru!) przedsądowe wezwanie do zapłaty. Jeżeli go nie odbierze, treść wezwania wyślijmy także pocztą elektroniczną z użyciem opcji potwierdzenia odbioru wiadomości i potwierdzenia przeczytania. Przygotowanie wezwania do zapłaty nie należy do rzeczy trudnych.

Kontrahentowi, który zalega z płatnościami wyślijmy pocztą tradycyjną (listem poleconym i za potwierdzeniem odbioru!) przedsądowe wezwanie do zapłaty. Jeżeli go nie odbierze, treść wezwania wyślijmy także pocztą elektroniczną z użyciem opcji potwierdzenia odbioru wiadomości i potwierdzenia przeczytania. Przygotowanie wezwania do zapłaty nie należy do rzeczy trudnych.źródło: ShutterStock

Wyegzekwowanie swojej należności warto rozpocząć od sporządzenia wezwania do zapłaty, choc to dopiero pierwszy z możliwych kroków. Nieterminowe regulowanie płatności to dla firm podwójne obciążenie. Nie otrzymują należnego im wynagrodzenia, a podatek wynikający z wykonanych usług lub dokonanych dostaw muszą i tak oddać fiskusowi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • Buchalter(2017-02-04 17:08) Zgłoś naruszenie 151

  NALEŻY BEZWZGLĘDNIE P R Z Y W R Ó C I Ć SYSTEM PŁATNOŚCI INKASOWEJ. Polega on na tym, że żądanie zapłaty faktury - w przypadku jej nie opłacenie w terminie przez zobowiązanego (np 7 dni), fakturę przejmuje bank prowadzący rachunek zobowiązanego i obciąża jego konto kwotą z faktury + prowizja banku. W przypadku braku środków na koncie - bank spłaca fakturę i obciąża (debetem) zobowiązanego, z prawem potrącenia

  Odpowiedz
 • Radca(2017-02-05 12:07) Zgłoś naruszenie 30

  Wypełnieniem poprawnie formularza pozwu w e sądzie nie jest tak latwE. Braki przy sprzeciwie mogą kosztować roszczenie. Trzeba jeszcze wybrać dobrego komornika. Jak ktoś nie ma doświadczenia niech lepiej puszcza roszczenia przez Sąd Internetowy.

  Odpowiedz
 • Marcinkos(2017-03-08 12:55) Zgłoś naruszenie 24

  Nie wyobrażam sobie innego działania niż skontaktowanie się z firmą windykacyjną. To oni mają doświadczenie w dochodzeniu należności i skuteczne narzędzia do tego. Ja zwykle zlecam takie zadanie firmie ICG Group, która już nie raz uratowała moją firmę przed stratą dużych pieniędzy. Najlepsze jest to, że takie firmy są bardzo skuteczne i mogą odzyskać 100% kwoty.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • !(2018-03-20 23:11) Zgłoś naruszenie 10

  Cały tekst prawie skopiowany ze strony http://tosieoplaca.pl/co-zrobic-gdy-klient-nie-placi-faktury/ (2016) Co w rzeczywistości stanowi naruszenie prawa autorskiego.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane