statystyki

Zarabiał, ale nie płacił. Kariery Wąsowicza cd.

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Aleksandra Gruszczyńska01.02.2017, 08:03; Aktualizacja: 01.02.2017, 08:26
węgiel kamienny

Wobec JWW Surowce i GTW toczy się postępowanie egzekucyjne.źródło: ShutterStock

66,5 tys. zł ZUS i 5,9 tys. zł urzędowi skarbowemu są winne handlujące węglem spółki, z którymi związany był Maciej Wąsowicz.

– Żadna z dwóch spółek, w których byłem wiceprezesem, nie ma kontaktów ani prawnych, ani handlowych z Tauron Wydobycie. Moją rezygnację z funkcji wiceprezesa złożyłem na ręce prezesa spółek jeszcze w ubiegłym roku, nie wiem, czy zmiany zostały już wysłane do KRS – mówił wczoraj w mediach Maciej Wąsowicz, rzecznik Tauronu. DGP opisał w poniedziałek biznesowe powiązania Wąsowicza, byłego dziennikarza TVP Info i nieformalnego doradcy medialnego wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego, który handlował węglem w spółkach GTW i JWW Surowce (pierwsza jest winna 440 tys. zł Katowickiemu Holdingowi Węglowemu, druga 121 tys. zł CTL Haldex). Jako właściciel firmy News wystawiał faktury spółkom węglowym (m.in. Jastrzębskiej Spółce Węglowej) za obsługę PR.

Według KRS (stan na 31 stycznia 2017 r.) Wąsowicz jest udziałowcem i wiceprezesem GTW i JWW Surowce. Z kolei z informacji na stronie GTW z 23 stycznia 2017 r. (do tego dnia strona działała, obecnie już nie) wynika, że firma jest dystrybutorem węgla m.in. z KHW, PG Silesia i właśnie Tauronu Wydobycie – spółki wchodzącej w skład Tauronu, którego rzecznikiem jest Wąsowicz.

Z danych dostępnych w KRS wynika również, że GTW jest winna ZUS ponad 53,5 tys. zł, a JWW Surowce – ponad 12,9 tys. zł. Oprócz tego GTW zalega z płatnością prawie 6 tys. zł urzędowi skarbowemu. Kapitał zakładowy każdej z tych firm to 5 tys. zł.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane