Dłużnicy mają coraz większy kłopot – rośnie ochrona wierzycieli w UE i na poziomie krajowym

autor: Joanna Pieńczykowska27.01.2017, 07:15; Aktualizacja: 27.01.2017, 07:34
dług pieniądze

Będą to kolejne zmiany w systemie prawa krajowego w kierunku mniej korzystnym dla dłużników.źródło: ShutterStock

Uwaga dłużnicy! Wasza sytuacja jest coraz mniej korzystna, coraz trudniej będzie ukrywać się przed wierzycielami. Ci zyskują bowiem lepsze narzędzia ochrony przed niesolidnymi kontrahentami i skuteczniejsze narzędzia prawne do dochodzenia roszczeń. I to za sprawą zmian nie tylko w prawie polskim, lecz także na poziomie UE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • StAAbrA(2017-01-28 10:21) Zgłoś naruszenie 33

  Nie - "ochrona wierzycieli" , tylko eksterminacja obywateli . Bo "wierzyciele" , to przede wszystkim mafia państwowa , bankierzy , korporacje , element kryminalny - i ścierwojady .

  Odpowiedz
 • ZORRO(2017-01-27 16:42) Zgłoś naruszenie 21

  Czyż nie prościej jest WYSŁAĆ DO dłużnika - 4(czterech) ruskich z prośbą O NATYCHMIASTOWY zwrot kasy z odsetkami i prowizją dla zbieraczy długów.

  Odpowiedz
 • CyklonB(2017-01-27 13:52) Zgłoś naruszenie 30

  Tyle tylko że UPR jest nadużywane, powód składa pozew w uproszczonym ale nie ma dowodów, faktur, roszczenie jest sporne licząc na to że sąd mu to roszczenie przyklepie a pozwany się nie połapie o co chodzi. Sądy niestety w tym najczęściej instytucjom które są powodami pomagają. Najpierw reforma sądów a później takie zmiany które bazują na rzetelności sędziów i sądów. To musi iść razem z automatycznym odrzucaniem pozwów jako złożonych niewłaściwie bo inaczej jest to doskonały mechanizm do wyłudzeń.

  Odpowiedz
 • zniesmaczo0nynadal(2017-01-27 10:11) Zgłoś naruszenie 31

  Nadużywanie prawa przez banksterów jest tak powszechne,że skończy się to przelewem krwi. Potencjalni samobójcy skierują ostrze broni we właściwym kierunku! "URZĘDOWA" ochrona banków to naruszenie zasady równego partnerstwa, Ryzyko musi być obustronne-tu kłania się bankowość muzułmańska.

  Odpowiedz
 • Leszek(2017-01-27 09:42) Zgłoś naruszenie 51

  Tego typu działania to słuszny kierunek, ale pamiętajmy, że nasze przepisy służą głównie firmom windykacyjnym do nękania i prześladowania często niewinnych ludzi. Byle oszust może nazwać uczciwego człowieka dłużnikiem i sprzedać rzekomą wierzytelność windykatorowi. Bez żadnego tytułu wykonawczego windykator zaczyna molestować rzekomego "dłużnika" żeby wymusić od niego pieniądze. To jest zgodne z naszym prawem, choć sprzeczne z Konstytucją. Wszyscy o tym wiedzą, ale lobby windykatorów jest bardzo skuteczne i ma poparcie rządzących.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane