Nowak: nie ma zgody na czerwcowe referendum ws. euro

17.12.2008, 19:33; Aktualizacja: 17.12.2008, 19:40

Nie ma zgody na przeprowadzenie w czerwcu referendum ws. euro - powiedział dziennikarzom po spotkaniu Donalda Tuska z szefami partii i klubów parlamentarnych szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • DANUTA(2009-02-20 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Andrzeju !
    Jak jest coś dobre to ludzi nie trzeba namawiać sami idą. To ,że Pan uważa wejście do euro jedyne słuszne i bardzo potrzebne, ale
    nie dla ludzi co mają emeryturę do 1.000 zł.
    Wejście do euro uderzy najbardziej w ludzi o niskich dochodach , a jak się to ma
    do sytuacji obecnej co tyle ludzi traci pracę i jest na bruku.
    Nie muśi Pan nikogo wyzywać dlatego ,że ktoś ma inne zdanie.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-12-18 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2: matołku, w referendum zgodziłeś się na ratyfikację Traktatu Akcesyjnego, który między innymi zobowiązuje Polskę do przystąpienia do strefy euro. Dla Wielkia Brytania, Dania i Szwecja miały prawo nie przyjmować euro na zasadach "opt-out" - to znaczy - skoro przystąpiły do UE wcześniej niż zostało wprowadzone euro, to nie mają obowiązku go przyjmować.
    Do 6: w Traktacie Akcesyjnym - art. 5 w związku z art. 122 TWE
    Do 7: już się zgodziłaś! W referendum 7-8 czerwca 2003 r.
    Do 8: Po pierwsze mów za siebie, po drugie to społeczeństwo chce referendum, a potem idzie na nie 40% obywateli i referendum jest nieważne.
    Do 14: nikt nie narzucał Polakom waluty - sami się zgodzili - przystępując do UE.

    Odpowiedz
  • propaganda(2008-12-18 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Chlebowski cały czas mówi o korzyściach dla społeczeństwa, tylko , że do tej pory nie podał ani jednego przykładu. A korzyści będą, ojjj bęędą, ale dla tych co obracają grubą kasą. Czyli nie jest to społeczeństwo w rozumieniu POwców.

    Odpowiedz
  • Do TOW 10 i 11(2008-12-18 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Wobec nie wywiązywania się kolejnych rządów w stosunku do traktatu akcesyjnego i niektórych punktów przedstawionych w wypowiedzi 13 i 14 . Polska w ramach referendum, może wyjść ze struktur Europejskich.

    Odpowiedz
  • Dla tow 11(2008-12-18 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    Towarzyszu!! Zasadą demokracji są wolne wybory. W Polsce wolne wybory dotyczą wyboru prezydenta i burmistrza. Wybory do sejmu i senatu są komunistycznym ekscesem. Nikt nie może wybrać osoby która jego zdaniem powinna zasiąść w sejmie. W sejmie zasiada szambo partyjne. Jest to niezgodne z traktatem akcesyjnym i konstytucją art 4 pkt.2. Dlatego nikt nam obywatelom nie może narzucać waluty i czegokolwiek poza referendum. Bo art 4 pkt1 Konstytucji, właśnie o tym mówi.

    Odpowiedz
  • Dla Tow 11(2008-12-18 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Towarzyszu !! w traktacie akcesyjnym napisano ,że mamy prawo dopasować do prawa unijnego . Gdzie jest odpowiedzialność posłów, sędziów,prokuratorów, urzędników za łamanie praw konstytucyjnych i konwencji praw człowieka??? Prawo ma być publikowane i przejrzyste dla przeciętnego kowalskiego . Ma być i obowiązywać zasada równości. Zarobki też maja być dostosowane do unijnych norm.

    Odpowiedz
  • Narodowiec..Pisze(2008-12-18 04:25) Zgłoś naruszenie 00

    Tow Numer 11,, Wypad z mojego !! POLSKIEGO KRAJU!!..

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-12-18 01:36) Zgłoś naruszenie 00

    Do 7: Przestudiuj dokladnie czego dotyczy ewentualne referendum - masz brak elementarnej wiedzy. Jesli myslisz ze referendum dotyczy tego czy Polska ma przystapic do strefy Euro, to Polacy juz sie opowiedzieli za przyjeciem Euro glosujac za przyjeciem traktatu akcesyjnego kilka lat temu. W owym traktacie jest zapisany obowiazek do wejscia do strefy Euro wszystkich nowych krajow czlonkowskich. Przeprowadzenie drugiego referendum w tej sprawie byloby bezcelowe. Co do obecnej propozycji referendum - wypowiadanie sie czy mamy przyjac Euro 1 stycznia 2012, czy np. 30 czerwca 2013, czy w innej dacie, jest poprostu absurdem oraz marnowaniem pieniedzy podatnikow (koszt referendum to ok 50-70 mln zl). Czas przyjecie zalezy bowiem od spelnienia kryteriow makroekonomicznych oraz od akceptacji Komisji Europejskiej. Jesli Polacy opowiedzieliby sie za Euro od 1/1/2012 a nie spelnilibysmy ktyteriow makroekonomicznych to co, drugie referendum? Pomysl troche.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-12-18 01:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do 6: Obowiazek przystapienia do strefy Euro jest zapisany w naszym traktacie akcesyjnym, za przyjeciem ktorego glosowalismy w referendum przed wejsciem do UE. Wszystkie nowe kraje czlonkowskie maja obowiazek przystapienia do strefy Euro, a ludzie w tych krajach zgodzili sie na to (podobnie jak w Polsce).

    Wielka Brytania oraz Szwecja wynegocjowaly sobie klauzule opt-out stad nie weszly do Euro. Dania, podobnie jak Polsa musi wejsc do Euro, nie sprecyzowala jednak kiedy. Wielka Brytania obecnie mysli przyjeciu Euro.

    Ktos wczesniej napisal ze Norwegia i Szwajcaria nie maja Euro - te kraje nie sa w Unii Europejskiej! Brak elementarnej wiedzy. Swoja droga nawek kraje spoza EU chca Euro - obecnie mysli nad tym Islandia, nieoficjalnie Euro uzywa rowniez Kosowo.

    Zupelnie nie wiem skad te wyliczenia ze zniknie 200 czy 300 zl z portfelow na wyrownianie groszy do eurocentow.

    Odpowiedz
  • iza(2008-12-18 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam w du..e stadiony, martwię się tym co ja do gara jutro mam włożyć !!!

    Odpowiedz
  • olo(2008-12-18 00:07) Zgłoś naruszenie 00

    Społeczeństwo chce tego referendum, czy to takie trudne do zrozumienia !!!

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-17 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy, że nie ma zgody na referendum? Czy ja żyję w imperium jasnie pana Tuska? Nie ważne, czy jestem za, czy przeciw euro. Odmawianie obywatelom tego kraju prawa do wypowiedzenia się w ważnej dla nich kwestii to chyba z demokracją nic wspólnego nie ma?

    Odpowiedz
  • Do 4(2008-12-17 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie tak jest zapisane ,że to EURO musimy przyjąć należąc do unii europejskiej. A Tadka zostaw w spokoju bo chłopisko robi swoje. Niczym Tadek się nie różni od tej hołoty z lewa, prawa, środka Brukseli i Moskwy. Ma swój świat i posłusznych, patrz na siebie.

    Odpowiedz
  • Popatrz głupi narodzie(2008-12-17 22:04) Zgłoś naruszenie 00

    Wyrównanie cen i strata jednego obywatela średnio ok 200 zł na wprowadzeniu Euro. Czyli jeden obywatel w ciągu 1 roku wpłaci do centralnego banku ok 2200 zł 25 milionów obywateli otrzymujących pensje da wpłatę ok 55 miliardów złotych, bankowi Europejskiemu. I o to chodzi

    Odpowiedz
  • oki(2008-12-17 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    człowieku przecież Dania chce do euro A Wielka Brytania nie musi przyjmować euro bo tak ma zapisane w traktacie akcesyjnym a my MUSIMY PRZYJĄĆ EURO I PRZYJMIEMY no chyba że wystąpimy z Unii Europejskiej

    a ty pachołku radyjo włącz i czas wpłacić na nowego MAYbacha dla Tadka

    Odpowiedz
  • DUDuś(2008-12-17 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Wyrównanie euro centów z polskich groszy, to zysk ok 40 miliardów w roku i obdarcie społeczeństwa. Szmal potrzebny jest na stadiony i zorganizowanie mistrzostw Europy. Jak nie wiesz o co chodzi to zawsze chodzi o gruby szmal- biedny narodzie.

    Odpowiedz
  • FE pachołki liberalne(2008-12-17 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    W wyborach głosowaliśmy na konkretnych ludzi ,a wy postawialiście partyjne dno do rządu.W referendum glosowaliśmy na wejście do Europy. Wcale nie musimy mieć waluty EURO. Nie ma jej Wielka Brytania, Szwecja, Dania i nie musimy jej mieć my. Nie mają EURO Norwegia i Szwajcaria i gospodarka ich jest potężna. Niemcy z EURO nie są zadowoleni i w każdej chwili wróciliby do MARKI. Odwalcie sie psy od złotego, bo jesteśmy najbiedniejszym społeczeństwem Europy i nie mam zamiaru stracić ok 300 z mojej biednej pensji na wyrównanie EURO centów

    Odpowiedz