Rostowski: weto prezydenta blokuje element polityki gospodarczej rządu

17.12.2008, 12:43; Aktualizacja: 17.12.2008, 13:38

Weto prezydenta blokuje bardzo ważny element polityki gospodarczej rządu - powiedział minister finansów Jacek Rostowski podczas debaty w Senacie nad budżetem na 2009 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Kropka(2008-12-18 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    PANIE ANDRZEJU, Tyle to i ja wiem !

    ALE, JAK MOŻNA BYŁO ZADAĆ PYTANIE (o cięcie stóp) o godz. 13,05 w dniu 17.12.br. do artykułu, który ukazał się (aktualizacja) o godz. 13,38 w dniu 17.12 br ?

    Pozdro,

    Odpowiedz
  • jodyna 2000(2008-12-17 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ted ty masz coś z głową?

    Odpowiedz
  • jodyna 2000(2008-12-17 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba umieć współpracować z Prezydentem a Wy tego nie umiecie.

    Odpowiedz
  • antyliberalom(2008-12-17 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    liberalowie skonczcie z ta polityka ,USA przeprosilo swoich obywateli,a nasz rzad nadal udaje ze nic sie nie stalo-blagam na kolanach.

    Odpowiedz
  • Ted(2008-12-17 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Kaczyńscy robią wszystko,by w Polsce ludziom żylo się jak najgorzej.Wychodzą z zalożenia, że im gorzej,tym dla opozycji lepiej.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-12-17 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Kropka, ciecie stop procentowych to domena NBP. Przeczytaj jeszcze raz uwaznie artykol, a jeszcze uwazniej ponizszy jego fragment:

    "Ograniczenie deficytu budżetowego umożliwi Radzie Polityki Pieniężnej (RPP) obniżanie stóp procentowych - powiedział Rostowski.

    "Ograniczając deficyt tworzymy przestrzeń dla RPP, aby bezpiecznie mogła obniżać stopy procentowe. A niskie stopy procentowe przy niskiej inflacji to najskuteczniejsze lekarstwo na spowolnienie gospodarcze. A mniejsze spowolnienie gospodarki to wyższe wpływy do budżetu i więcej środków na wydatki rozwojowe i socjalne" - powiedział Rostowski."

    Odpowiedz
  • Jacek(2008-12-17 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Vincent, weź się do pracy!

    Odpowiedz
  • lewicowiec(2008-12-17 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent Kaczyński nic sobie nie robi z tego, że nadchodzi kryzys gospodarczy. Razem z bratem wymyslili sobie to, iż najlepszym sposobem na dojście do włądzy jest kryterium uliczne i dlatego wszystko wetuje. Jest to prezydent "liberum veto". Dla Kaczyńskich Polska się nie liczy. Interesuje ich włądza autokratyczna!!!

    Odpowiedz
  • HL(2008-12-17 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1: stopy procentowe w tym kraju ustala Rada Polityki Pieniężnej, a nie Minister Finansów. Skieruj swoje pytanie do prezesa Skrzypka.

    Odpowiedz
  • KROPKA(2008-12-17 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    A CO Z CIĘCIEM STÓP PROCENTOWYCH ?

    Odpowiedz